Zamknij

Koszmarne upały przed Polska - Szwecja. "Ludzie topią się, szukając ochłody w rzekach"

23.06.2021 14:28

Temperatura powietrza podczas meczu Polska - Szwecja rozgrywanego w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej Euro 2020 będzie wynosić od 32 do 34 stopni Celsjusza. To temperatury o około 15 stopni przekraczające normę dla czerwca w Sankt Petersburgu. Szukając ochłody, mieszkańcy rosyjskiego miasta niejednokrotnie wybrali już niebezpieczne miejsca do kąpieli.

Kamil Glik
fot. PAP
  1. Polska - Szwecja: Podczas meczu w Sankt Petersburgu szykuje się rekordowy upał
  2. "Mieszkańcy szukają ochłody w miejscach niebezpiecznych do kąpieli. Doszło do licznych wypadków i utonięć"
  3. Polska - Szwecja na żywo: Kiedy i której godzinie mecz Euro 2020? Relacja live i wynik online

W Sankt Petersburgu, gdzie o godzinie 18:00 reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją w ostatnim meczu grupowym Euro 2020, nie słabną upały, które w minionych dniach pobiły pogodowe rekordy. Temperatura ma sięgać w środę 32-34 stopni.

Pod koniec dnia synoptycy przewidują przelotne opady deszczu, a także burze.

Polska - Szwecja: Podczas meczu w Sankt Petersburgu szykuje się rekordowy upał

Mecz Polaków rozpocznie się na stadionie Gazprom Arena o godz. 19:00 czasu lokalnego. W prognozach pogody zapowiedziano na środę 32-34 st. Celsjusza i umiarkowany wiatr. To temperatury o około 15 stopni przekraczające normę dla czerwca w Sankt Petersburgu. Zapewne pobity zostanie w środę rekord ciepła z 23 czerwca 2000 roku - słupek rtęci sięgnął wówczas 30 stopni.

W ostatnich dniach aura w mieście nad Newą bije rekordy: o godz. 14 czasu lokalnego we wtorek słupek rtęci pokazał 32,9 st. Celsjusza - o 0,9 stopnia więcej niż 22 czerwca 1917 roku.

"Mieszkańcy szukają ochłody w miejscach niebezpiecznych do kąpieli. Doszło do licznych wypadków i utonięć"

- Mieszkańcy szukają ochłody na plażach pod Petersburgiem, w miejskich fontannach i w miejscach niebezpiecznych dla kąpieli. Próby skoków do Newy i kąpiele w kanałach zakończyły się wypadkami, doszło też do utonięć - zrelacjonowała dziennikarka PAP, Anna Wróbel.

loader

Polska - Szwecja na żywo: Kiedy i której godzinie mecz Euro 2020? Relacja live i wynik online

Mecz Polska - Szwecja w trzeciej kolejce fazy grupowej Euro 2020 w grupie E odbędzie się w środę, 23 czerwca, o godzinie 18:00, na Gazprom Arenie w Sankt Petersburgu. Relacja live i wynik online meczu Polska - Szwecja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP