Zamknij

Gol Roberta Lewandowskiego nie powinien zostać uznany? [WIDEO]

20.06.2021 14:50

Robert Lewandowski zdobył wyrównującą bramkę w meczu Polska - Hiszpania w 2. kolejce Euro 2020 (2021). Gol padł w kontrowersyjnych okolicznościach. Czy słusznie został uznany?

Lewandowski gol
fot. Twitter

Lewandowski trafił do bramki rywali w 54. minucie. Kapitan biało-czerwonych wygrał pojedynek w walce o piłkę z Aymerikiem Laportem i strzałem głową pokonał Unaia Simona. Powtórki pokazały, że przy wyskoku "Lewy" odepchnął rywala. Wielu ekspertów twierdzi, że gdyby sędzia był bardziej skrupulatny, mógłby uznać to zagranie za faul i anulować bramkę.

Rafał Rostkowski: Taka sytuacja może być odgwizdana

Głos w sprawie gola Lewandowskiego zabrał ekspert TVP Sport i międzynarodowy sędzia piłkarski, Rafał Rostkowski. - Widzimy, że Lewandowski delikatnie przepchnął rywala i wywalczył pozycję. Patrząc na przepisy, musimy liczyć się z tym, że taka sytuacja może być odgwizdana. Gdyby sędzia odgwizdał, nie można byłoby mieć do niego większych pretensji - powiedział w pomeczowym studiu.

loader

Mecz Polska - Hiszpania zakończył się remisem 1:1, co wciąż pozwala myśleć biało-czerwonym o awansie do 1/8 finału Euro 2020 (2021). W spotkaniu o awans w środę zagrają ze Szwecją.