Zamknij

Michał Helik: wierzę, że w kolejnych meczach zaprezentuję się lepiej

28.05.2021 14:53

-To był duży przeskok. Zupełnie inne tempo, intensywność, ale i objętość sezonu – powiedział o grze w Barnsley Michał Helik, reprezentant Polski powołany na Euro. Obrońca przed wyjazdem do Anglii grał przez 3 lata w Cracovii, a wcześniej w Ruchu Chorzów. - Rozwinąłem się w wielu aspektach, to zupełnie inne doświadczenie – podsumował.

Michał Helik: wierzę, że w kolejnych meczach zaprezentuję się lepiej
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk
  • Helik wziął udział w piątkowej konferencji w Opalenicy, gdzie reprezentacja przygotowuje się do mistrzostw Europy
  • Jak przyznał, wyjazd do Anglii okazał się zupełnie nowym doświadczeniem, ale też dużym wyzwaniem
  • 25-letni obrońca rozegrał aż 52 spotkania w zakończonym niedawno sezonie

Michał Helik stwierdził, że przeprowadzka do Anglii wiązała się z wieloma wyzwaniami. - To był duży przeskok dla mnie. Rozwinąłem się w wielu aspektach, to zupełnie inne doświadczenie. Pierwszy sezon za granicą, bardzo intensywny, objętościowy taki mi się jeszcze wcześniej nie zdarzył. Zupełnie inne tempo gry, większa jakość piłkarska - powiedział.

W reprezentacji Helik rozegrał dwa spotkania; zadebiutował w marcu tego roku przeciwko Węgrom w Budapeszcie.

Helik: wierzę, że w kolejnych meczach będę prezentował się lepiej

- To było dla mnie wielkie wyróżnienie. Debiut był dla mnie wielką sprawą, ale wiele rzeczy mogłem zrobić lepiej, ale jak to się mówi, wyciągnąłem te mityczne wnioski i teraz patrzę do przodu. Wierzę, że w tych kolejnych spotkaniach będę prezentował się lepiej i dawał wszystkim więcej satysfakcji - dodał.

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu.

9 czerwca biało-czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją. 

RadioZET.pl/PAP