Zamknij

Kacper Kozłowski: co wiadomo o najmłodszym kadrowiczu? [DZIEWCZYNA, WZROST, WIEK]

23.06.2021 18:00

Kacper Kozłowski, zaledwie 17-letni reprezentant Polski, jest najmłodszym zawodnikiem, który pojedzie na Euro 2021. Pomocnik Pogoni Szczecin był odkryciem tego sezonu Ekstraklasy, a teraz swój niezwykły talent pokazuje już na szczeblu międzynarodowym. Sprawdzamy, co wiadomo o Kacprze Kozłowskim: piłkarz, transfer, Instagram, waga, wzrost, wiek.

Kacper Kozłowski: co wiadomo o najmłodszym kadrowiczu? [PIŁKARZ, WZROST, WIEK]
fot. PAP/Adam Warżawa

Kacper Kozłowski: PIŁKARZ. Co wiadomo o najmłodszym reprezentancie w kadrze?

Kacper Kozłowski swoją juniorską karierę zaczynał w Koszalinie, gdzie w październiku 2003 roku przyszedł na świat. Jego pierwszym klubem był miejscowy Bałtyk, z którego przeniósł się do Pogoni Szczecin. Od 2019 roku jest zawodnikiem pierwszego składu Portowców.

Kozłowski jest najmłodszym w historii zawodnikiem, który w XXI wieku zadebiutował w Ekstraklasie. Reprezentant Polski miał 15 lat, 7 miesięcy i 3 dni, gdy wszedł na boisko w meczu z Cracovią (0:3).W debiutanckim sezonie Kozłowski w barwach Pogoni wystąpił jeden raz (18/19), w kolejnym zaliczył trzy występy (19/20), a w ostatnim był już podstawowym zawodnikiem Portowców. Kadrowicz Paulo Sousy przez ostatni rok wystąpił w 20 meczach Portowców, zdobył jedną bramkę i zaliczył 3 asysty.

Talent Kozłowskiego dostrzeżono nie tylko w Pogoni. 17-latek w maju 2020 roku został umieszczony na liście 50 największych talentów światowej piłki urodzonych w 2001 roku bądź później. W grudniu 2020 za występy w Ekstraklasie zdobył nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. 

Kacper Kozłowski: transfer

Kozłowski już od pierwszych rozegranych w Ekstraklasie minut imponował techniką i zadziwiającą pewnością siebie. W tym momencie nie ma już żadnej mocniejszej ligi, w której nie znalazłby się skaut obserwujący postępy pomocnika Pogoni.

Jak informowały włoskie media, Polak jest obserwowany przez wysłanników Barcelony, Juventusu, Borussi, Bologni i klubów angielskich, w tym m.in. Tottenhamu.

Kacper Kozłowski: waga, wzrost, wiek

Kacper Kozłowski mierzy 177 centymetrów, waży 67 kilogramów. Ma 17 lat.

Kacper Kozłowski: Instagram

Podobnie jak wielu innych piłkarzy, Kozłowski prowadzi konto na Instagramie, gdzie można znaleźć m.in. zdjęcia z debiutu piłkarza w reprezentacji. „Coś pięknego” – napisał kadrowicz Sousy po tym, jak po raz pierwszy zagrał dla Polski. Do tej pory Kozłowski 3 razy wystąpił w "dorosłej" reprezentacji i 26 razy w kadrach U-15, U-17 i U-19.

Kacper Kozłowski: dziewczyna

Dziewczyną Kozłowskiego od półtora roku jest Weronika Rybakowicz. 

RadioZET.pl/Pogoń Szczecin