Zamknij

Arkadiusz Milik nie zagra na Euro 2021. Koszmarna informacja dla Paulo Sousy

07.06.2021 23:26

Arkadiusz Milik nie zagra na Euro 2021 - poinformował w poniedziałek późnym wieczorem Polski Związek Piłki Nożnej. Napastnik Olympique'u Marsylia doznał kontuzji w ostatnim meczu sezonu Ligue 1 i chociaż wziął udział w poniedziałkowym treningu reprezentacji Polski, wieczorne badania dały złe wyniki i przypieczętowały los snajpera biało-czerwonych.

Arakdiusz Milik
fot. PAP

Arkadiusz Milik z powodu kontuzji łąkotki nie pojedzie na rozpoczynające się w piątek Euro 2021. Napastnik Olympique'u Marsylia dołączył tym samym do Krzysztofa Piątka, którego już wcześniej z występu na ME wykluczyła złamana kostka.

Co ciekawe, w miejsce kontuzjowanego Milika Paulo Sousa nie zdecydował się zabrać na mistrzostwa Starego Kontynentu żadnego z piłkarzy z rezerwowej listy.

Arkadiusz Milik nie zagra na Euro 2021. Koszmarna informacja dla Sousy

Przypomnijmy, że na niej znajdowali się m.in. tacy zawodnicy jak najlepszy gracz Dynama Moskwa w ubiegłym sezonie - Sebastian Szymański czy doświadczony w biało-czerwonych barwach Kamil Grosicki.

Kontuzja popularnego "Arkadiuszo" oznacza, że z tak chwalonego przez portugalskiego selekcjonera ofensywnego tercetu reprezentacji Polski Lewandowski - Milik - Piątek został tylko ten pierwszy.

Jeśli jednak kibicom udało się po czymś poznać już Sousę, to po jego zamiłowaniu do gry trzema napastnikami. Czy w takim przypadku biało-czerwoni będą występować w trójce z przodu z Robertem Lewandowskim, Karolem Świderskim i Jakubem Świerczokiem, czy Portugalczyk zdecyduje się na zmianę taktyki - przekonamy się już w poniedziałek, 14 czerwca, a być może nawet jutro, podczas towarzyskiego spotkania z Islandią.

Polska - Islandia: Kiedy i o której godzinie mecz towarzyski? Relacja na żywo i wynik live online sparingu

Mecz Polska - Islandia odbędzie się w poniedziałek, 8 czerwca, o godzinie 18:00. Relacja live i wynik online meczu Polska - Islandia na żywo na sport.radiozet.pl

loader

RadioZET.pl