Zamknij

Czechy - Anglia: Mount i Chilwell nie zagrają. Trafili na izolację

22.06.2021 14:43

Mason Mount i Ben Chilwell będą w izolacji do 28 czerwca. Po meczu mistrzostw Europy ze Szkocją (0:0) obaj mieli kontakt z zawodnikiem rywali Billym Gilmourem, który uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Mason Mount
fot. GLYN KIRK/AFP/East News

Izolacja Mounta (jednego z czołowych graczy Anglii) i Chilwella oznacza, że nie zagrają oni we wtorek wieczorem w meczu grupy D z Czechami w Londynie (godz. 21). Oba zespoły mają już zapewniony awans do 1/8 finału, choć nie wiadomo jeszcze, z którego miejsca.

Mason Mount i Ben Chilwell nie zagrają w meczu Anglia - Czechy

Po zremisowanym 0:0 meczu Anglii ze Szkocją 18 czerwca Mount i Chilwell, jak pokazały kamery, uścisnęli się z Gilmourem - cała trójka występuje na co dzień w Chelsea. Już w poniedziałek okazało się, że Szkot, bardzo chwalony za występ przeciwko Anglii, ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. W tej sytuacji zdecydowano, że Mount i Chilwell na wszelki wypadek pozostaną w izolacji do 28 czerwca.

loader

- Chilwell oraz Mount będą się izolować i trenować indywidualnie w osobnych miejscach w angielskiej bazie treningowej St. George's Park. Reszta drużyny wróci tam po dzisiejszym meczu z Czechami na Wembley - poinformowano w oświadczeniu angielskiej kadry.

Mecz Czechy - Anglia na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wynik live we wtorek od godziny 21.00.