Zamknij

Euro 2020: Śmierć kibica w czasie świętowania mistrzowskiego tytułu

13.07.2021 10:52

Włosi w poniedziałek świętowali zdobycie mistrzostwa Europy razem z tysiącami mieszkańcami Rzymu. Niestety, w trakcie mistrzowskiej fety w jednym z sycylijskich miast zginął jeden z kibiców reprezentacji Włoch. Informację potwierdziła agencja Reutera.

Włosi świętujący mistrzostwo Europy
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Włoch po raz drugi w swojej historii zdobyła mistrzostwo Europy w piłce nożnej. W finale Euro 2020 zespół Roberto Manciniego zremisował z Anglią na Wembley 1:1, a w konkursie rzutów karnych ekipa Azzurrich pokonała Synów Albionu 3:2.

Po zdobyciu mistrzowskiego tytułu w całych Włoszech zapanowała euforia. Ludzie wyszli na ulice, świętując sukces swojej drużyny. Dzień po finale włoski zespół udał się do Rzymu, gdzie jadąc otwartym autobusem, cieszył się z osiągnięcia z tysiącami ludzi.

Euro 2020: Śmierć kibica w czasie mistrzowskiej fety

W innych regionach Półwyspu Apenińskiego fani również bawili się na ulicach, w tym także na Sycylii. Jak poinformowała agencja Reutera w mieście Caltagirone doszło do tragedii, gdzie zmarł 22-letni kibic, który zginął w wypadku samochodowym. Policja przekazała, że mężczyzna spieszył się do centrum miasta na mistrzowską fetę.

Do incydentu doszło także w Mediolanie. W stolicy Lombardii 15 osób zostało rannych przy niekontrolowanym wybuchu fajerwerków, gdzie jeden z fanów stracił trzy palce u ręki.

Na szczęście w pozostałych miastach uroczyste obchody z okazji zdobycia mistrzostwa Europy przebiegły spokojniej. Na tę chwilę służby nie poinformowały o żadnych innych wypadkach.

RadioZET.pl/reuters.com