Zamknij

Kasper Schmeichel odpowiada Anglikom. "Czy wygraliście kiedyś to trofeum?

07.07.2021 17:59

- Nie zastanawiałem się nawet przez chwilę ile będzie znaczyło powstrzymanie Anglików. Nie myślę o zespole rywala – stwierdził na konferencji bramkarz Danii Kasper Schmeichel. Golkiper wyznał też, co myśli o sławnym angielskim powiedzeniu „football is coming home”.

Kasper Schmeichel odpowiada Anglikom. "Czy wygraliście kiedyś to trofeum?
fot. Pool Getty/Associated Press/East News

Kasper Schmeichel przed meczem z Anglikami był pytany m.in. o to, jak przygotowuje się do półfinału. - Nie myślę o Anglikach, a o tym, co wygrana będzie znaczyła dla mojego kraju. O radości, którą damy pięciu milionom osób. Nie ma w tym za wiele miejsca dla Anglików – odparł bramkarz Leicester.

Schmeichel został też zapytany o to, czy myśli jak powstrzymać Anglików, by „futbol nie wrócił do domu”. Przyśpiewka, która zawiera te słowa (football is coming home) zapowiada triumf zespołu z Wysp na Euro. Powstała ona w 1996, z okazji ME rozgrywanych w Anglii. Gospodarze odpadli wówczas w półfinale, po dogrywce z Niemcami. 
- Futbol był kiedyś w domu? Nie wiem. Oni kiedykolwiek coś wygrali? W 1966 roku było to mistrzostwo świata, nie Europy – stwierdził Schmeichel.

Anglia w 1966 wygrała mistrzostwa świata. Jeśli drużyna Southgate’a zwycięży w meczu z Danią, wejdzie do finału po raz pierwszy od 55 lat.

Anglia - Dania: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz na żywo?

Kasper Schmeichel przed meczem z Anglią: "Bijemy się do końca"

Anglicy są zdecydowanymi faworytami środowego półfinału. - Nie wyobrażam sobie, jak to jest grać pod presją tylu osób. Gdy masz w składzie takie gwiazdy, oczekiwania będą wysokie. Wiem jednak, że oni nas szanują. My ich również. Anglicy wiedzą, że bijemy się do końca – zapowiedział Schmeichel.

Dania swój ostatni sukces na Euro święciła w 1992 roku. Zdobyła wówczas pierwsze miejsce na turnieju. Bramkarzem w reprezentacji Danii był Peter Schmeichel, ojciec Kaspera.

Duńczycy dostali się do półfinału Euro po raz pierwszy od 29 lat. - To taki mecz, który chcesz rozegrać. Najgorsze jest czekanie. Z kolegami czujemy się jednak świetnie. To będzie piękny moment – stwierdził Kasper.

loader

RadioZET.pl/AFP

https://sport.radiozet.pl/Pilka-nozna/Euro-2021/Anglia-Dania-NA-ZYWO-Relacja-i-wynik-meczu-Euro-2020-LIVE-ONLINE