Obserwuj w Google News

Emocjonalny apel Szewczenki na gali Złotej Piłki. "Wojna dalej się toczy"

1 min. czytania
17.10.2022 21:16
Zareaguj Reakcja

Legendarny napastnik Ukrainy Andrij Szewczenko dał emocjonalną przemowę na gali Złotej Piłki. - To bardzo trudny moment, od kiedy wojna w Ukrainie się zaczęła. Jestem dumny z tego, że mój kraj broni się i walczy o wolność - wyznał były znakomity snajper.

Andrij Szewczenko
fot. Twitter screen/Ballon d'Or

Podczas gali Złotej Piłki nie mogło zabraknąć znakomitych osobistości ze świata futbolu. Jedną z nich był Andrij Szewczenko, który został poproszony o zabranie głosu przed wręczeniem Złotej Piłki dla najlepszej piłkarki na świecie. Ukrainiec chwycił za serca publikę mówiąc o wojnie w Ukrainie.

- To bardzo trudny moment, od kiedy wojna w Ukrainie się zaczęła. Jestem dumny z tego, że mój kraj broni się i walczy o wolność. Prowadzimy razem z platformą internetową zbiórkę pieniędzy, aby wspomóc Ukrainę. Trzeba pamiętać, że wojna wciąż się toczy i trzeba być razem z Ukrainą oraz żeby pomagać - powiedział Szewczenko.

Redakcja poleca

Wzruszająca przemowa Szewczenki 

Ukrainiec z trudem powstrzymywał łzy, a po swojej przemowie były znakomity napastnik dostał gromkie brawa. Publika zgromadzona na sali wyraziła wsparcie i solidarność z Ukrainą.

RadioZET.pl