Zamknij

Jarosław Kaczyński śni o potędze Legii. "By była jak Barcelona"

08.12.2022 22:06

- Chciałbym, żeby Legia była klubem porównywalnym z Barceloną - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Chojnicach. Odniósł się też do swoich wcześniejszych słów na temat Roberta Lewandowskiego.

Jarosław Kaczyński
fot. PAP / Mateusz Grochocki/East News

- Wolałbym taką Polskę, żeby Robert Lewandowski grał na przykład w Legii Warszawa - mówił w listopadzie w Ełku prezes PiS Jarosław Kaczyński. - na razie takiej Polski nie mamy, chociaż musimy do tego dążyć także i w tej dziedzinie - dodał.

Do tej wypowiedzi były wicepremier nawiązał podczas czwartkowego spotkania z wyborcami w Chojnicach. Rozwinął swoją myśl, a jednocześnie przedstawił kolejną futbolową wizję - chciałby, aby Legia była porównywalna z Barceloną, w której obecnie występuje kapitan reprezentacji Polski.

Kaczyński o Legii i Barcelonie

- Na jednych ze spotkań powiedziałem, że byłbym bardzo rad, gdyby Robert Lewandowski występował w Legii. Oczywiście mówiłem to nie w tym znaczeniu, że bym chciał, żeby w dzisiejszej Legii - przy całym szacunku - występował, bo to byłoby w ogóle bez sensu. Mi chodziło o to, żeby Legia była takim klubem jak Bayern, nie mówię już o Realu Madryt, ale po prostu - żeby była potężnym klubem, który ma za sobą przynajmniej kilka zwycięstw w tych pucharach europejskich [...], który ma dorobek porównywalny z tymi najsilniejszymi klubami, nie z Realem, bo to jest poza konkurencją, ale już z Barceloną tak - mówił Kaczyński.

Legia i Barcelona na razie mają przerwę w rozgrywkach ligowych spowodowaną mundialem w Katarze. Robert Lewandowski też ma już wolne, bo biało-czerwoni odpadli w 1/8 finału po porażce z Francją.

RadioZET.pl/PAP, Mikołaj Małecki, Krzysztof Wójcik