Zamknij

Były selekcjoner reprezentacji Polski objął kolejny klub z Ekstraklasy

29.11.2022 12:00

Waldemar Fornalik został we wtorek ogłoszony nowym trenerem Zagłębia Lubin - poinformował klub. Były selekcjoner reprezentacji Polski zastąpił zwolnionego niedawno Piotra Stokowca.

Waldemar Fornalik
fot. Rafal Gaglewski/REPORTER/East News

Waldemar Fornalik został trenerem grającego w piłkarskiej ekstraklasie KGHM Zagłębia Lubin. Szkoleniowiec jesienią prowadził Piasta Gliwice, a w klubie z Dolnego Śląska zastąpił zwolnionego Piotra Stokowca.

Zagłębie w ostatnim meczu rundy jesiennej z Rakowem Częstochowa poprowadził Paweł Karmelita, ale było jasne, że to rozwiązanie tymczasowe po zwolnieniu Stokowca. Już wtedy wśród kandydatów na przejęcie zespołu z Dolnego Śląska był wymieniany Fornalik i teraz włodarze już oficjalnie podali, że były selekcjoner reprezentacji Polski przejmie "Miedziowych".

Były selekcjoner reprezentacji Polski objął Zagłębie Lubin

- Naszym numerem jeden na liście od początku był trener Waldemar Fornalik. Doskonale znamy jego atuty. Ma znakomity warsztat szkoleniowy, ogromne doświadczenie i autorytet. Wraz z nowym szkoleniowcem do klubu dołączą również jego stali współpracownicy, którzy wzmocnią nasz sztab. Cieszy mnie, że trener Fornalik widzi w Zagłębiu podobny potencjał, który dostrzegamy jako zarząd. Nasz cel na rundę wiosenną jest jasny - grać dużo lepiej i punktować dużo lepiej, by skończyć sezon w górnej części tabeli – powiedział prezes Zagłębia Michał Kielan.

Fornalik jesienią prowadził Piasta, z którym w sezonie 2018/2019 zdobył mistrzostwo Polski, ale wcześniej pracował również m.in. w Ruchu Chorzów, Górniku Zabrze czy Widzewie Łódź. W lipcu 2012 roku został selekcjonerem reprezentacji Polki, którą prowadził w eliminacjach mistrzostw świata. Biało-czerwoni nie wywalczyli wówczas awansu i w październiku 2013 roku został odwołany ze stanowiska.

- Bardzo dziękuję władzom klubu za podjętą decyzję i tym samym za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Liczę, że nasza wspólna praca doprowadzi do tego, że wszyscy ludzie związani z Zagłębiem Lubin będą usatysfakcjonowani – powiedział trener po podpisaniu umowy z klubem z Lubina. Zagłębie po rundzie jesiennej ma na koncie 17 punktów i zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli.

RadioZET.pl/PAP