Zamknij

Włodzimierz Gąsior nowym trenerem Stali Mielec

12.04.2021 18:39

Włodzimierz Gąsior został nowym trenerem Stali Mielec, zastępując na tym stanowisku Leszka Ojrzyńskiego. Gąsior po raz czwarty objął funkcję trenera w tym klubie.

Stal Mielec
fot. k_kapica_afk/Polska Press/East News

Włodzimierz Gąsior po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem Stali (w latach 80. ubiegłego wieku). Potem prowadził też m.in. Koronę Kielce, ŁKS Łódź, Motor Lublin.

- To mielczanin i bez wątpienia jedna z największych legend klubu. Jego kariera przypadła na złote lata 70., w których Stal sięgnęła po dwa mistrzostwa Polski, jedno wicemistrzostwo, dwa brązowe medale oraz zagrała w finale Pucharu Polski. Zespół z Włodzimierzem Gąsiorem w składzie dotarł do ćwierćfinału Pucharu UEFA oraz grał w słynnym dwumeczu z Realem Madryt w Pucharze Europy (ówczesny odpowiednik Ligi Mistrzów) - przypomniano w komunikacie klubowym.

Włodzimierz Gąsior nowym trenerem Stali Mielec

-Do Mielca wrócił w 2003 r. prowadząc pierwszy zespół i awansując z nim do fazy grupowej Pucharu Polski w sezonie 2004/2005. W 2007 r. prowadził drużynę juniorów starszych Stali, którzy wywalczyli srebrny medal mistrzostw Polski - dodano.

Przez kolejne lata Gąsior znów pracował w Koronie, aby w 2012 r. wrócić do Stali i z zespołem wywalczyć awans do drugiej ligi. Po odejściu z mieleckiego klubu (2014 r.) pracował m.in. w Siarce Tarnobrzeg.

Ojrzyński pracował w Mielcu od 11 listopada ubiegłego roku. Wówczas zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Dariusza Skrzypczaka.

Stal Mielec w tabeli zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem 20 punktów. Najbliższe spotkanie ligowe rozegrają w niedzielę. Na własnym stadionie zmierzą się z KGHM Zagłębiem Lubin.

RadioZET.pl/PAP