Skromne zwycięstwo Rakowa na start nowego sezonu Ekstraklasy

15.07.2022 19:54

Raków Częstochowa w meczu inaugurującym nowy sezon Ekstraklasy pokonał u siebie Wartę Poznań 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w 79. minucie zdobył Vladislavs Gutkovskis.

Raków Częstochowa

Raków przystępował do spotkania z Wartą w bardzo dobrych humorach. Kilka dni wcześniej podopieczni Marka Papszuna pokonali Lecha Poznań 2:0 i sięgnęli po Superpuchar Polski. Dla ekipy z Częstochowy było to drugie z rzędu zwycięstwo w tych rozgrywkach. W latach 2021 i 2022 triumfowała też w Pucharze Polski. Celem na ten sezon jest awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy i mistrzostwo Polski.

Raków Częstochowa - Warta Poznań, wynik 1:0

Marsz po tytuł gracze Rakowa rozpoczęli od zwycięstwa. Trzy punkty w starciu z Wartą nie przyszły jednak łatwo. Drużyna z Poznania zaprezentowała się z niezłej strony i to ona jeszcze w pierwszej połowie miała doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. Piłka po strzale głową Miłosza Szczepańskiego trafiła jednak w poprzeczkę.

Jedyna bramka tego spotkania padła dopiero w 79. minucie. Jej autorem był Vladislavs Gutkovskis, a asystą w tej sytuacji popisał się Mateusz Wdowiak.

Skromne prowadzenie gospodarzy utrzymało się do końca spotkania i to Raków został pierwszym liderem tabeli Ekstraklasy w sezonie 2022/2023.