Zamknij

Sensacyjne doniesienia. Szykuje się powrót Adama Nawałki

15.06.2022 14:57

We wtorek Górnik Zabrze zwolnił swojego dotychczasowego trenera Jana Urbana, co spotkało się z falą krytyki i niezrozumienia dla zarządu śląskiego klubu. Teraz pojawiły się kolejne sensacyjne doniesienia. Jak donosi dziennikarz Polsatu Sport Cezary Kowalski, Urbana miałby zastąpić u zabrzan... Adam Nawałka.

Adam Nawałka
fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER/East News

Oficjalną informację o zwolnieniu Jana Urbana Górnik Zabrze opublikował we wtorek. "Trenerowi Janowi Urbanowi dziękujemy za wykonaną pracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej" - napisano w komunikacie.

Urban, legenda Górnika, która objęła posadę w śląskim klubie 27 maja ubiegłego roku, zajął z zabrzanami ósme miejsce w PKO BP Ekstraklasie, co polskie media uznały za dobry rezultat. Kolejnego sezonu "Górników" z 60-letnim szkoleniowcem u steru już jednak nie będzie, a drużynę przejął tymczasowo Piotr Gierczak.

Szykuje się powrót Adama Nawałki do Górnika Zabrze?

W kuluarach dużo mówi się o potencjalnych następcach Urbana. We wtorek sensacyjne doniesienia przekazał dziennikarz Polsatu Sport Cezary Kowalski, który pisze o wielkim powrocie na Roosevelta 81. "Miasto najwyraźniej stać na wypłacanie jeszcze rocznej pensji zwolnionemu trenerowi (Urban ma ważny kontrakt do końca następnego sezonu) i jednoczesne zapewnienie godnej płacy jego następcy" - zaczął Kowalski.

"Według wtajemniczonych największe na to szanse ma Adam Nawałka, który zanim objął reprezentację, pracował w Górniku. Były selekcjoner uchodzi za najdroższego polskiego trenera" - dodał.

Przypomnijmy, że Adam Nawałka pracował już w Górniku w latach 2010-2013. Wówczas, 1 listopada 2013 roku, objął posadę selekcjonera reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że doświadczony trener aktualnie pozostaje bez pracy od marca 2019 r., kiedy to został zwolniony z Lecha Poznań.

loader

RadioZET.pl/Polsat Sport