Sensacja w Pucharze Polski. Trzecioligowiec rozbił Jagiellonię Białystok

12.10.2022 17:18

Lechia Zielona Góra sprawiła sensację w 1/16 finału Pucharu Polski. Trzecioligowiec wygrał z Jagiellonią Białystok 3:1 (2:1), eliminując zespół z PKO BP Ekstraklasy z dalszej rywalizacji.

Lechia Zielona Góra – Jagiellonia Białystok

Lechia Zielona Góra już w 9. minucie wyszła na prowadzenie po strzale Przemysława Mycana. Chwilę później goście mogli doprowadzić do remisu, ale Martin Pospisil nie wykorzystał rzutu karnego. W związku ze zmarnowaną jedenastką drużyna z Zielonej Góry w 33. minucie podwyższyła wynik spotkania za sprawą Mycana.

Jagiellonia Białystok odpadła z Pucharu Polski w 1/16 finału

Przed zmianą stron do siatki gospodarzy trafił Bartłomiej Wdowik. Jednak tuż na początku drugiej połowy Lechia Zielona Góra znów mogła cieszyć się z kolejnego gola za sprawą Rafała Ostrowskiego.

Ostatecznie trzecioligowiec wygrał z Jagiellonią Białystok 3:1 i awansował do 1/8 finału Pucharu Polski, wykluczając z rozgrywek piłkarzy z Białegostoku.

Lechia Zielona Góra – Jagiellonia Białystok 3:1 (2:1). Awans III-ligowej Lechii.

Bramki: 1:0 Przemysław Mycan (9), 2:0 Przemysław Mycan (33), 2:1 Bartłomiej Wdowik (45), 3:1 Rafał Ostrowski (47).