Zamknij

Ceniony piłkarz opuści Legię. "Najdziwniejszy sezon w moim życiu"

23.05.2022 20:05

Legia Warszawa poprzez swoją oficjalną stronę poinformowała o rozstaniu się z Tomasem Pekhartem. Czech w rozmowie z klubowymi mediami podsumował swój czas spędzony na Łazienkowskiej.

Tomas Pekhart
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Kontrakt Tomasa Pekharta w Legii Warszawa wygasa wraz z końcem czerwca bieżącego roku i jak poinformował klub nie będzie on przedłużony. Mimo to Czech w dobry sposób pożegnał się z kibicami na Łazienkowskiej, ponieważ strzelił jednego z goli w wygranym meczu z Cracovią

- Wygraliśmy 3:0, strzeliłem gola, więc fajnie było zakończyć sezon dobrym wynikiem. To prawdopodobnie był mój ostatni mecz dla Legii, więc chciałem podziękować klubowi za cały czas spędzony tutaj - mówił czeski napastnik w rozmowie z oficjalną stroną stołecznego klubu.

Pekhart odchodzi z Legii Warszawa

- Zdobyłem dwa mistrzostwa, a ten sezon… no cóż, nie dał nam zbyt wiele powodów do radości. Takie jest życie, najważniejsze, że udało nam się przyzwoicie zakończyć te rozgrywki. Życzę Legii, by jak najszybciej wróciła tam, gdzie jej miejsce, na mistrzowski tron - dodał zawodnik.

Jednocześnie piłkarz przyznał, że nigdy w życiu nie przeżył tak dziwnego sezonu w swojej karierze. - To był bezapelacyjnie najdziwniejszy sezon mojego życia. Lepiej sobie właściwie nie przypominać pewnych momentów. Zrobiliśmy ten sam błąd co Lech rok temu - jeśli grasz w Europie, to potrzebujesz naprawdę szerokiego i jakościowego składu. W pucharach mieliśmy niezłe rezultaty, ale w lidze w ogóle i ostatecznie skończyliśmy z siedemnastoma porażkami, to o wiele za dużo - zaznaczył.

Mimo trudów ostatniego sezonu w Ekstraklasie 32-latek będzie dobrze wspominać pobyt w stolicy Polski. - Gdy zszedłem z boiska, poleciały mi łzy, to był bardzo emocjonalny moment. Spędziłem tu niesamowity czas, przeżyłem dobre i złe chwile – nigdy tego wszystkiego nie zapomnę. Ja i moja rodzina byliśmy tutaj szczęśliwi od pierwszego dnia. Dziękuję wszystkim w klubie, to była czysta przyjemność - zakończył.

loader

RadioZET.pl/Legia.com