Zamknij

Z młodzieżowej reprezentacji do klubu. Jagiellonia ma nowego trenera

15.06.2022 09:12

Maciej Stolarczyk został nowym trenerem Jagiellonii Białystok. Były już selekcjoner reprezentacji Polski U-21 związał się z popularną Jagą" do końca sezonu 2022/2023,.

Maciej Stolarczyk
fot. MICHAL KLAG/REPORTER/East News

Maciej Stolarczyk, do niedawna szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Polski, został nowym trenerem Jagiellonii Białystok. Podpisał umowę na najbliższy sezon piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy.

We wtorek wieczorem klub potwierdził informacje, które od kilku dni były w mediach podawane nieoficjalnie. Stolarczyk zastąpił na stanowisku Piotra Nowaka, który prowadził białostoczan w drugiej części minionego sezonu; Jagiellonia pod jego wodzą zakończyła rozgrywki na 12. miejscu, a oczekiwania były znacznie wyższe. Choć miał umowę jeszcze na rok, stracił pracę.

Maciej Stolarczyk nowym trenerem Jagiellonii

50-letni Maciej Stolarczyk jako trener prowadził samodzielnie m.in. Wisłę Kraków i młodzieżową reprezentację U-21. - Życie pisze różne scenariusze i cieszę się, że napisało taki również mi - powiedział nowy szkoleniowiec Jagiellonii w wywiadzie dla klubowych mediów.

- Jagiellonia ma duże aspiracje, rzesze kibiców, którzy zawsze dawali wsparcie, byli jej częścią. Zawsze kojarzyła mi się z meczami wypełnionymi "żółto-czerwonymi" trybunami. Białostocki klub zgarnął już prawie wszystko, co było możliwe do zgarnięcia. Brakuje tylko jednego trofeum (mistrzowskiego - przyp. red.), ale chcemy zbudować klub, który wróci do lat świetności i da jeszcze wiele radości swoim kibicom - powiedział Stolarczyk.

Stolarczyk: "Budowanie zespołu to proces, który musimy skrócić"

Przypomniał, że spora grupa zawodników Jagiellonii pracowała z nim w reprezentacjach młodzieżowych, a lidera zespołu Hiszpana Jesusa Imaza zna z Wisły. - Budowanie zespołu to proces, droga. Każdy trener ma inne spojrzenie na futbol i zanim ono do zawodników jak najpełniej dotrze, musi minąć czas. Moim zadaniem jest skrócenie tej drogi, ponieważ nieco ponad cztery tygodnie dzielą nas od pierwszego meczu w nowym sezonie. Wraz ze sztabem wspólnie musimy jak najszybciej wdrożyć tę filozofię - dodał szkoleniowiec.

- Maciek nie jest postacią anonimową w środowisku piłkarskim, ale jako trener klubowy jest dość "świeżym" nazwiskiem, z racji, że do tej pory pracował tylko w Pogoni Szczecin i Wiśle Kraków. Jego atutem jest sposób prowadzenia drużyny, a także styl gry, który mocno wpisuje się w naszą filozofię i strukturę budowania drużyny. Ma doskonały przegląd pracy z młodzieżą, którą wyniósł z PZPN, a my chcemy promować i wychowywać młodych zawodników - powiedział o Stolarczyku dyrektor sportowy Jagiellonii Łukasz Masłowski.

Białostoczanie od poniedziałku trenują przed nowym sezonem. W przyszłym tygodniu wyjeżdżają na zgrupowanie do Opalenicy. Rozgrywki, które ruszają w połowie lipca, zaczną meczem u siebie z Piastem Gliwice.

loader

RadioZET.pl/PAP