Zamknij

Oficjalnie: Jagiellonia Białystok bez trenera. Piotr Nowak zwolniony

10.06.2022 12:07

Piotr Nowak nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok - poinformował w piątek przed południem podlaski klub. Szkoleniowiec spędził w "Jadze" zaledwie pół roku, prowadząc zespół tylko w 15 meczach.

Piotr Nowak
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Piotr Nowak nie jest już trenerem grającej w PKO BP Ekstraklasie Jagiellonii Białystok - poinformował w piątek podlaski klub. Póki co nie podano, kto go zastąpi. Już w najbliższy poniedziałek popularna "Jaga", która w minionym sezonie zajęła 12. miejsce w tabeli, rozpocznie przygotowania do kolejnych rozgrywek.

57-letni były reprezentant kraju, a obecnie szkoleniowiec, który w Polsce prowadził wcześniej w latach 2016-2017 Lechię Gdańsk, zimą podpisał z Jagiellonią umowę obowiązującą do połowy 2023 roku, czyli do końca przyszłego sezonu. Na stanowisku zastąpił wtedy Ireneusza Mamrota.

Oficjalnie: Piotr Nowak zwolniony z Jagiellonii

Rozpoczynając pracę w Białymstoku, mówił, że jego celem jest powrót Jagiellonii do osiągnięć z tych lat, gdy zajmowała wysokie miejsca w tabeli piłkarskiej ekstraklasy i zdobywała trofea. Ostatecznie zespół przez niego prowadzony zajął 12. miejsce.

Jak podał w piątkowym komunikacie białostocki klub, z Piotrem Nowakiem na ławce trenerskiej Jagiellonia rozegrała 15 spotkań ligowych w drugiej części minionego sezonu. Trzy z nich zakończyły się zwycięstwami, w siedmiu padł remis, a w pięciu białostoczanie ponieśli porażki.

Na razie nie wiadomo, kto miałby zastąpić Nowaka. W medialnych informacjach pojawia się m.in. nazwisko Macieja Stolarczyka, ostatnio prowadzącego młodzieżową reprezentację Polski oraz trenera GKS Tychy Artura Derbina.

RadioZET.pl/PAP/Robert Fiłończuk