Zamknij

Damian Kądzior wrócił do PKO BP Ekstraklasy. Został nowym piłkarzem Piasta

19.07.2021 20:34

Damian Kądzior został nowym piłkarzem Piasta Gliwice - poinformował śląski klub. Sześciokrotny reprezentant Polski przeszedł do gliwiczan z hiszpańskiego SD Eibar, chociaż przez ostatnie pół sezonu występował w barwach tureckiego Alanyasporu.

Damian Kądzior
fot. Piotr Matusewicz/East News

O zakontraktowaniu Damiana Kądziora Piast Gliwice poinformował w poniedziałek wieczorem. 29-latek związał się z ekipą Waldemara Fornalika trzyletnim kontraktem.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że to właśnie Piast był najbardziej konkretny spośród wszystkich klubów, nie tylko polskich, ale i kilku zagranicznych, z którymi rozmawialiśmy. Przychodzę tutaj, aby pomóc zespołowi w osiąganiu jak najlepszych wyników - powiedział Kądzior.

Oficjalnie: Damian Kądzior nowym piłkarzem Piasta Gliwice

Zanim skrzydłowy dołączył do Piasta, sporo mówiło się o jego transferze do Lecha Poznań. Na samym początku lipca działacze "Kolejorza" sprowadzili do klubu Artura Sobiecha i tuż za nim powędrować miał właśnie Kądzior. Negocjacje pomocnika z poznaniakami się jednak przeciągały i ostatecznie trafił on do Gliwic.

Damian Kądzior ma na swoim koncie 40 meczów rozegranych w PKO BP Ekstraklasie. Strzelił w nich dziewięć goli i zanotował sześć asyst. W ubiegłym sezonie wystąpił 26-krotnie i zaliczył trzy asysty. W reprezentacji Polski zagrał sześć razy i zdobył jedną bramkę oraz jedną asystę.

RadioZET.pl