Zamknij

O tej oprawie Legii mówi cały świat. Pokazali, co chcieliby zrobić z Putinem

09.04.2022 21:53

Podczas sobotniego klasyku PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa kibice "Wojskowych" zaprezentowali bardzo mocną oprawę. Fani stołecznych pokazali na niej Władimira Putina, który wisi na szubienicy w koszulce Spartaka Moskwa.

Władimir Putin
fot. Twitter/screen

Od ponad miesiąca trwa bestialski atak Rosji na Ukrainę. Przez autorytarną decyzję Władimira Putina giną tysiące niewinnych ludzi, cywilów, w tym kobiety i dzieci. Zdecydowana większość sportowego świata sprzeciwia się działaniom zbrojnym w kraju naszych wschodnich sąsiadów, podobnie zresztą jak kibice.

W sobotę potwierdzili to miłośnicy Legii Warszawa, którzy podczas meczu z Lechem Poznań w 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy zaprezentowali niezwykle mocną oprawę. Widać na niej wiszącego na szubienicy Władimira Putina ubranego w koszulkę Spartaka Moskwa.

O oprawie kibiców Legii Warszawa z Władimirem Putinem mówi cały świat

Był to przy okazji spory pstryczek w nos kibiców "Kolejorza", którzy mają utrzymywać z fanami Spartaka dobre kontakty. O akcji legionistów mówi się już na całym świecie, a zdjęcia oprawy obiegły wszystkie media społecznościowe. W opisach do fotografii dodaje się, że fani "Wojskowych" mieli śpiewać również słynne już w Polsce zdanie "ruska k**wa".

Tym samym kibice Legii zapewnili w trakcie meczu z Lechem nieco emocji, bowiem sam hit naszej ligi mocno zawiódł. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1 po bramkach Słowaka Lubomira Satki dla poznaniaków i Portugalczyka Rafaela Lopesa dla stołecznych. Gra ofensywna obu drużyn wyglądała jednak mizernie.

loader

RadioZET.pl/Twitter