Legia bez szans w Częstochowie. Raków drugim finalistą Pucharu Polski

06.04.2022 19:57

Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa 1:0 w półfinale Pucharu Polski i zmierzy się w finale z Lechem Poznań. Szybko strzelona bramka ustawiła całe spotkanie.

Raków Częstochowa

Raków Częstochowa mierzył się w hitowym starciu z Legią Warszawa w ramach półfinału Pucharu Polski. Podopieczni Marka Papszuna pomimo skromnej wygranej 1:0 pokazali solidny futbol.

Od początku spotkania to gospodarze starali się dominować na boisku. Napór od pierwszych minut poskutkował szybko strzelonym golem. W 5. minucie meczu gracze Rakowa dostali obiecujący rzut wolny blisko pola karnego Legii. Ivi Lopez posłał doskonałą piłkę na głowę Mateusza Wdowiaka, który strzałem głową pokonał Richarda Strebingera. Do przerwy goście przegrywali 0:1.

Raków Częstochowa drugim finalistą Pucharu Polski

Drugie 45 minut bliźniaczo przypominało to, co widzowie zobaczyli w pierwszej odsłonie. Częstochowianie starali się "zamknąć" mecz, jednak pomimo wielu groźnych sytuacji piłka nie chciała wpaść do bramki. "Wojskowi" próbowali odpowiedzieć, jednak często w ich akcja wkradała się niedokładność. Dodatkowo ataki Legii były dość przewidywalne.

W finale Pucharu Polski Raków Częstochowa zmierzy się z Lechem Poznań, który we wtorek pokonał 3:0 Olimpię Grudziądz.

Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
1:0 - Mateusz Wdowiak 5'