Gol w ostatniej akcji. Jagiellonia pokonała u siebie Miedź Legnica

19.08.2022 20:25

Jagiellonia Białystok rzutem na taśmę pokonała Miedź Legnica 2:1 w spotkaniu 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Decydującego gola gospodarze zdobyli już po upływie nominalnie doliczonych minut. Beniaminek kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Huberta Matynii.

Jagiellonia - Miedź WYNIK

Jagiellonia Białystok i zwycięzca 1. Ligi w poprzednim sezonie podobnie słabo rozpoczęły rozgrywki 2022/2023. Podopieczni Macieja Stolarczyka przed 6. kolejką zajmowali 14. miejsce, a Miedź Legnica plasowała się jeszcze trzy lokaty niżej. Oznaki lepszych czasów dla ekipy z Podlasia nadeszły w poprzedniej serii gier, gdy odrobiła stratę dwóch goli i zremisowała z Rakowem Częstochowa 2:2.

Ekstraklasa: Jagiellonia - Miedź [WYNIK]

Piątkowo starcie było bardzo wyrównane, momentami chaotyczne, obfitowało w faule i niewykorzystane szanse. Najlepszą z nich w 12. minucie zmarnował Olaf Kobacki, który po podaniu Luciano Narsingha miał przed sobą pustą bramkę i bramkarza próbującego nadążyć do zagrania. Efekt? Jedno z najbardziej spektakularnych pudeł w tym sezonie.

Mimo to na przerwę to goście schodzili przy nieznacznym prowadzeniu. W 32. minucie przypadkowo piłkę ręką we własnej szesnastce zagrał Skrzypczak, a rzut karny na gola zamienił Angelo Henriquez. Po zmianie stron do siatki trafiali już tylko białostoczanie.

Zanim jednak padły gole, sędzia wyrzucił z boiska Huberta Matynię. To on sprokurował drugą w tym spotkaniu jedenastkę, na swoim koncie miał już jedną żółtą kartkę, a za zablokowanie strzału dłonią ujrzał drugą i osłabił swój zespół. Z karnego wyrównał Marc Gual. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, cudownym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Nene. W tym momencie na zegarze było już po doliczonych przez arbitra pięciu minutach, a to z kolei wprawiło we wściekłość trenera przyjezdnych Wojciecha Łobodzińskiego. W rezultacie został ukarany czerwoną kartką i w następnej kolejce najpewniej nie będzie mógł poprowadzić zespołu z ławki.

Jagiellonia Białystok - Miedź Legnica 2:1

Bramki: Marc Gual (69' - karny), Nene (90'+6) - Angelo Henriquez (32. - karny)

Składy

• Jagiellonia: Zlatan Alomerović - Bogdan Tiru, Mateusz Skrzypczak (Bojan Nastić 46'), Israel Puerto (Mateusz Kowalski 87') - Tomas Prikryl, Taras Romanczuk (martin Pospisil 70'), Nene, Bartłomiej Wdowik (Fedor Cernych 87') - Jesus Imaz, Marc Gual - Bartosz Bida (Wojciech Łaski 70')
  • Miedź: Paweł Lenarcik - Hubert Matynia, Levant Gulen, Nemanja Mijusković, Carlos Julio (Jens Gammelby 62') - Jeronimo Cacciabue - Olaf Kobacki (Maciej Śliwa 76'), Santiago Naveda, Maxime Dominguez (Jon Aurtenetxe 70'), Luciano Narsingh (Kamil Zapolnik 62') - Angelo Henriquez (Koldo Obieta 76')