Zamknij

Piłkarz Legii krytykuje oświadczenie Władimira Putina. "Opowiedział bzdury"

22.02.2022 23:32

Igor Kharatin, pomocnik Legii Warszawa, na swoim koncie na Instagramie bez ogródek napisał, co myśli o wypowiedziach Władimira Putina. - Nie wierzcie w te bzdury, które on opowiada - stwierdził ukraiński zawodnik.

Igor Kharatin skomentował oświadczemie Władimira Putina. "Opowiedział bzdury"
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Igor Kharatin wrzucił też na swojego Instagrama flagę Ukrainy. Deklaracja piłkarza odnosi się do poniedziałkowej wypowiedzi Władimira Putina, który na konferencji stwierdził, iż uznaje niepodległość separatystycznych tzw. republiki ludowych: Ługańską (ŁRL) i Doniecką (DRL) w ich rozszerzonych granicach.

Kharatin na swoim Instagramie udostępnił post profilu WithUkraine, którego autor wylicza kłamstwa, jakie Putin zawarł w swoim przemówieniu.

Zinchenko: nie oddamy tego, co nasze

Sytuację na Ukrainie skomentował też reprezentant tego kraju, zawodnik Manchesteru City - Ołeksandr Zinczenko. "Cały świat jest zaniepokojony sytuacją na Ukrainie. Nie mogę stać z boku. Mój kraj jest na obrazku, który udostępniłem. To miejsce, w którym urodziłem się i wychowałem. Bronię jego barw na boiskach całego świata. Staram się go rozsławiać. To kraj, którego granice muszą pozostać nietknięte. Mój kraj należy do Ukraińców! Nie oddamy tego, co nasze. Chwała Ukrainie" - przekazał. 

RadioZET.pl/PAB