Zamknij

Nie żyje wybitny polski dziennikarz sportowy. Zmarł po ciężkiej chorobie

23.08.2022 17:40

Andrzej Stanowski nie żyje. Wybitny polski dziennikarz przez kilkadziesiąt lat związany był z "Dziennikiem Polskim", "Gazetą Krakowską" oraz "Czasem Krakowskim". Zmarł w wieku 83 lat po ciężkiej chorobie.

Andrzej Stanowski
fot. JACEK KOZIOL/East News

Andrzeja Stanowskiego w obszernym materiale pożegnał "Dziennik Polski". Zaznaczono w nim, że "był nie tylko wspaniałym dziennikarzem, ale i pasjonatem sportu". Uznawano go bowiem za wielkiego kibica Cracovii, zarówno piłkarskiej, jak i hokejowej.

Przez wiele lat komentował mecze z udziałem "Pasów" tak w piłce nożnej, jak i hokeju. Poza tym uwielbiał skoki narciarskie, które relacjonował jeszcze przed erą "Małyszomanii". Pilotował również rozwój kariery Justyny Kowalczyk.

Nie żyje Andrzej Stanowski

"Trwającą ponad 50 lat karierę dziennikarską zaczynał w «Dzienniku Polskim», następnie pracował w «Gazecie Krakowskiej», na początku lat 90. ubiegłego wieku został członkiem zespołu «Czasu Krakowskiego», a następnie wrócił do działu sportowego «Dziennika Polskiego»" - wspomina "Dziennik Polski".

Andrzej Stanowski uczestniczył w najważniejszych imprezach hokejowych i narciarskich, takich jak mistrzostwa świata czy Turniej Czterech Skoczni. Był również na ośmiu zimowych i letnich igrzyskach olimpijskich, na których zameldował się po raz pierwszy w Moskwie w 1980 roku, a po raz ostatni w Vancouver w 2010 r.

Dwukrotnie spotykał się z papieżem Janem Pawłem II, a do dnia śmierci, czyli 23 sierpnia miał sporo sił. Pisywał nawet komentarze dla terazpasy.pl, w których oceniał grę piłkarzy Cracovii. - Do ostatniego dnia, leżąc w szpitalu, oglądał na ekranie laptopa i telefonu mecze ukochanej Cracovii i śledził występy innych polskich sportowców, w tym Igi Świątek. Jeszcze w poniedziałek, już bardzo słabym głosem, w naszej ostatniej rozmowie, komentował bieżące wydarzenia. To od niego dowiedziałem się, że Wisła kupiła napastnika z Hiszpanii - powiedział "Dziennikowi Polskiemu" Rafał Stanowski, syn zmarłego dziennikarza.

RadioZET.pl/Dziennik Polski