Zamknij

Syn Pelego skazany na blisko 13 lat więzienia

Krzysztof Sobczak
25.02.2017 12:00

Edinho, syn legendarnego brazylijskiego piłkarza Pelego, został skazany na 12 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności za handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy.

Edinho
fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sąd apelacyjny w Sao Paulo zmniejszył w piątek karę z 33 lat więzienia, orzeczoną blisko dwa lata temu w sądzie pierwszej instancji. Adwokat oskarżonego Eugenio Malavasi oświadczył, że jego klient ma zamiar pójść do zakładu karnego "jak tylko decyzja trafi do systemu".

Zobacz także

To nie są pierwsze problemy z prawem syna słynnego piłkarza. W 1999 roku został skazany na sześć lat więzienia, za to, że jadąc z nadmierną szybkością po ulicach Santosu spowodował śmierć motocyklisty. Wypadek zakwalifikowano jako nieumyślne zabójstwo. Po apelacji został uniewinniony z tego zarzutu.

Za kratki ponownie trafił w 2005 roku, kiedy policja rozpracowała gang handlarzy narkotyków. Ostatecznie Edinho uniknął surowej kary i spędził w więzieniu tylko sześć miesięcy. Przyznał się jedynie do zażywania narkotyków i zgodził się poddać leczeniu.

45-letni Edinho był w przeszłości bramkarzem Santosu, klubu, w którym przez prawie całą karierę grał jego słynny ojciec. W 2015 roku krótko pełnił funkcję trenera drugoligowego wówczas klubu Mogi Mirim.

RadioZET.pl/PAP/KS