Obserwuj w Google News

Rekordowy transfer reprezentanta Polski? W grze klub z Bundesligi

1 min. czytania
04.07.2022 11:05
Zareaguj Reakcja

Zdaniem Romana Kołtonia Hertha Berlin stara się zakontraktować Sebastiana Szymańskiego. Na przeszkodzie mogą stanąć wymagania finansowe Dynamo Moskwa. Dziennikarz odsłonił kulisy na swoim kanale "Prawda Futbolu" w serwisie YouTube.

Sebastian Szymański
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Sebastian Szymański szykuje się do opuszczenia Dynama Moskwa. W letnim okienku transferowym sporo mówiło się o przenosinach Polaka do Premier League. Podobno zainteresowany był także Real Sociedad.

Z relacji Romana Kołtonia wynika jednak, że o podpis 23-latka silnie zabiega trener Herthy Berlin Sandro Schwarz. Niemiecki szkoleniowiec jest wielkim fanem talentu skrzydłowego.

Redakcja poleca

Hertha Berlin naciska na transfer Szymańskiego

- Znajomy dziennikarz poinformował mnie, że Szymański jest w drodze do Berlina. Posprawdzałem to. Jest bardzo drogim piłkarzem. Gdyby niemiecki klub miał mu płacić kontrakt, to byłby kontrakt 2,5 miliona euro rocznie, żeby były to zarobki, które ma aktualnie w Moskwie. Czteroletni kontrakt, to jest 10 milionów - informował Kołtoń na kanale "Prawda Futbolu" w serwisie YouTube.

Co więcej, dziennikarz dodaje, że jeżeli plotki potwierdzą się, Szymański zostanie trzecim najdroższym piłkarzem w historii Dynama. - Dynamo też chce konkretnej sumy odstępnego. Mówiło się o 12 milionach, teraz mówi się, że to jest 9 milionów za Sebastiana Szymańskiego. Jego kontrakt plus prowizja menadżerska - 12 milionów na dzień dobry do zapłacenia w ciągu pierwszego roku - zdradził.

RadioZET.pl/Prawda Futbolu