Zamknij

Drastyczne ceny gazu uderzają w klub. Piłkarze dostali zakaz kąpieli

Maciej Walasek
05.05.2022 11:59

Władze amatorskiego klubu piłkarskiego SV Blerick w Limburgii na południu Holandii wprowadzili zakaz... brania pryszniców w ciągu tygodnia - informuje "De Telegraaf". Przyczyną takiej decyzji są wysokie ceny gazu. W związku z zaistniałą sytuacją Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) zwrócił się o pomoc finansową do rządu.

piłka nożna
fot. Shutterstock

"Piłkarze SV Blerick są zmuszeni wracać po treningach do domów w spoconych koszulach i zabłoconych butach, albowiem coś, co jeszcze niedawno był oczywiste, zostało zakazane” - czytamy w gazecie, która informuje o decyzji zarządu klubu o zakręceniu kurka z gazem w ciągu tygodnia.

SV Blerick przez zakaz kąpieli w tygodniu próbuje zaoszczędzić pieniądze w klubowej kasie. Wszystko przez drastyczny wzrost cen gazu. Przez rekordowo wysokie rachunki amatorska drużyna nie radzi sobie z finansami, dlatego stąd wziął się pomysł zakazania brania pryszniców. "De Telegraaf” zaznaczył, że zakaz nie obowiązuje w weekendy, kiedy odbywają się mecze.

"Niezwykle wysoki rachunek ma zbyt poważny wpływ na nasz budżet. Dzięki zakazowi oszczędzamy tysiące euro miesięcznie" – tłumaczy prezes SV Blerick Mike'a Noldusa, cytowany w gazecie.

Piłkarze holenderskiego klubu z zakazem kąpieli

Dziennik dotarł do informacji, z których wynika, że na razie jest to odosobniony przypadek, ale wkrótce podobna sytuacja może wydarzyć się w innych klubach. Jako przykład podaje FC Geleen Zuid z południa Holandii.

Dotychczasowa, korzystna umowa na dostawę gazu, upłynie z końcem roku, a kolejną trzeba będzie zawrzeć już na nowych warunkach. - Obecnie za gaz płacimy 36 tys. euro rocznie, czyli ponad połowę naszego budżetu – powiedział dziennikowi prezes klubu Theo Beckers.

Rzeczniczka Holenderskiego Związku Piłki Nożnej oświadczyła, że federacja jest świadoma problemu, dlatego zwróciła się do rządu o przyznanie amatorskim klubom doraźnej rekompensaty finansowej.

RadioZET.pl/PAP - Andrzej Pawluszek