Obserwuj w Google News

Dobry wynik reprezentacji Polski juniorów. Wywalczyła podium ważnego turnieju

Paweł Żurek
2 min. czytania
27.09.2022 13:48
Zareaguj Reakcja

Reprezentacja Polski u-17 pokonała Anglię 5:0 i zajęła III miejsce w rozgrywanym na Mazowszu Pucharze Syrenki. Polacy obronili miejsce, które zajęli na ubiegłorocznym turnieju. Wówczas, po wygranej z Portugalią, zajęliśmy trzecią lokatę.

Dobry wynik reprezentacji Polski juniorów. Wywalczyła podium ważnego turnieju
fot. screen/ Łączy nas Piłka

Polska na turnieju o Puchar Syrenki mierzyła się z Portugalią (porażka 2:0) i Uzbekistanem (wygrana 5:2). W mecz u 3. pozycję w turnieju zagraliśmy Anglią.

Reprezentacja Polski U-17 prowadzona przez Marcina Włodarskiego wygrała 5:0. Dwa gole zdobył Mike Huras, zawodnik Vfb Stuttgart, a po jednym trafieniu dołożył Filip Wolski z Lecha Poznań i Krzysztof Kolanko (Górnik), który wyróżniał się w meczu z Portugalią. Gola samobójczego strzelił Zach Abbot.

Co ciekawe, strzelec dwóch goli - Mike'a Huras - zadebiutował w kadrze na tym zgrupowaniu. Po 3 meczach w drużynie narodowej ma już na koncie 4 gole.  

Redakcja poleca

Puchar Syrenki. Wynik meczu Polska - Anglia

Na turniej o Puchar Syrenki trener Marcin Włodarski powołał 20 zawodników, w tym 5 grających za granicą. Poza Polską trenuje Jan Faberski (Ajax Amsterdam), Nico Adamczyk (Borussia Dortmund), Maksymilian Sznaucner (PAOK Saloniki) i Mike Huras (VfB Stuttgart). Do tego dochodzi 15 zawodników z polskich klubów: Filip Kucharczyk (Cracovia), Krzysztof Kolanko (Górnik Zabrze), Dominik Szala (Górnik Zabrze), Miłosz Piekutowski (Jagiellonia Białystok), Maksymilian Sznaucner (PAOK Saloniki), Daniel Mikołajewski (Parma Calcio 1913), Michał Gurgul (Lech Poznań), Patryk Olejnik (Lech Poznań), Mikołaj Tudruj (Lech Poznań), Filip Wolski (Lech Poznań), Filip Rejczyk (Legia Warszawa), Szymon Kądziołka (Stal Rzeszów), Karol Borys (Śląsk Wrocław), Jakub Krzyżanowski (Wisła Kraków), Michał Matys (Zagłębie Lubin), Igor Orlikowski (Zagłębie Lubin) i Mateusz Skoczylas (Zagłębie Lubin).

Polacy w tym roku obronili 3. miejsce, które zajęli podczas turnieju w 2021 r. Z kolei przed trzema laty doszliśmy do finału, w którym przegraliśmy w rzutach karnych ze Szwajcarią.

Polska - Anglia 5:0. Gole: Filip Wolski 10, Mike Huras 43, 81, Zach Abbott 48 (s), Krzysztof Kolanko 75

RadioZET.pl/PAB