Zamknij

Czesław Michniewicz w Dynamie Moskwa? Trener reprezentacji Polski U-21 zabrał głos

17.10.2019 14:36

Czesław Michniewicz zabrał głos w sprawie swojej przyszłości jako selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21. - Chcę po raz drugi awansować do finałów Euro. To jest mój cel. O niczym innym nie myślę. Wszystkie tematy dopiero po eliminacjach - przyznał trener kadry U-21, dodając zarazem, że "jak każdy trener, marzy o pracy za granicą". Od środy polskiego szkoleniowca łączy się z przejściem do rosyjskiego Dynama Moskwa. 

Czesław Michniewicz
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O ewentualnych przenosinach Czesława Michniewicza do Dynama Moskwa poinformował w środę dziennikarz sportowy Polsatu Sport, Cezary Kowalski.

Czesław Michniewicz w Dynamie Moskwa? Trener kadry U-21 zabrał głos

Michniewicz doskonale radzi sobie na ławce trenerskiej młodzieżowej reprezentacji Polski. Na Euro U-21 2019 piłkarze grający pod jego wodzą zwyciężyli w fazie grupowej z Belgami oraz Włochami, by ulec dopiero przyszłym mistrzom turnieju, Hiszpanii. We wtorek natomiast jego kadra U-21 pokonała Serbię 1:0 po golu Mateusza Bogusza i tym samym utwierdziła się na pierwszym miejscu w grupie 5. w eliminacjach do kolejnych mistrzostw Europy U-21 w 2021 roku.

Wobec takich sukcesów urodzonego na Białorusi trenera nie trudno się dziwić, iż wreszcie zainteresowały się nim silniejsze europejskie kluby. - Nie dziwię się, dlaczego Czesław Michniewicz znalazł się w kręgu zainteresowania... Dynama Moskwa - napisał po zwycięstwie Polski z Serbią Cezary Kowalski.

Do spekulacji na temat własnego "transferu" Michniewicz odniósł się w krótkim wywiadzie dla "Super Expressu". Selekcjoner przyznał w nim, że choć jak każdy trener marzy o prowadzeniu silnego klubu zza granicy, nie myśli teraz o swojej przyszłości i stara się skupić wyłącznie na trwających eliminacjach do młodzieżowych mistrzostw Europy w 2021 roku.

Czesław Michniewicz: "Marzę, aby kiedyś pracować za granicą"

– Jak każdy trener marzę, aby kiedyś pracować za granicą, jednak w tym momencie mam konkretne zadanie do wykonania. Dostałem zaufanie od PZPN. Chcę po raz drugi awansować do finałów Euro. To jest mój cel i o niczym innym nie myślę. Wszystkie tematy odnośnie moich ewentualnych przenosin dopiero po eliminacjach – powiedział 49-latek "Super Expressowi".

Wszystko wskazuje zatem na to, że na jakiekolwiek decyzje trenera biało-czerwonych trzeba będzie poczekać do końca eliminacji. Kolejny mecz kadry U-21 w kwalifikacjach do MME w listopadzie. Podopieczni Michniewicza podejmą w nim na wyjeździe młodzieżową reprezentację Bułgarii.

RadioZET.pl/Super Express