Zamknij

Cios dla polskiej kadry. To może być poważne osłabienie na mecze biało-czerwonych

Maciej Walasek
10.09.2022 15:31

Nicola Zalewski może nie być w stanie pomóc reprezentacji Polski we wrześniowych meczach Ligi Narodów. Jak dowiedział się włoski serwis calciomercato.com 20-latek miał doznać urazu w trakcie spotkania w Lidze Europy przeciwko Łudogorcowi Razgrad.

Nicola Zalewski w meczu z Belgią
fot. AP/Associated Press/East News

Nicola Zalewski razem z Romą zagrał w ostatnich czwartek z Łudogorcem Razgrad w Lidze Europy. Według informacji portalu calciomercato.com pomocnik biało-czerwonych doznał kontuzji, która może wyeliminować go z gry we wrześniowych meczach kadry Czesława Michniewicza.

W sobotę Zalewski przejdzie dokładne badania pod kątem sprawdzenia mięśnia przywodziciela. Wyniki dadzą odpowiedź na pytanie, czy będzie w stanie przyjechać na zgrupowanie reprezentacji Polski, które rozpocznie się 19 września.

loader

Zdaniem dziennikarzy z Italii Nicola Zalewski może ominąć poniedziałkowe starcie w Serie A z Empoli, a także kolejny mecz Ligi Europy, gdzie rzymianie zagrają z HJK Helsinki oraz Atalantą Bergamo. W związku z tym Nicola Zalewski byłby w stanie pojawić się na murawie dopiero w październiku.

Występ Nicoli Zalewskiego w Lidze Narodów pod znakiem zapytania

Jeżeli spełniły się najczarniejszy scenariusz, wówczas zabrakłoby Nicoli Zalewskiego również we wrześniowych spotkaniach biało-czerwonych w Lidze Narodów. 22 września kadra Michniewicza zagra w Warszawie z Holandią, a trzy dni później podejmie na wyjeździe Walię.

RadioZET.pl