Obserwuj w Google News

Pobili go na oczach żony i dziecka. Gwiazdor reprezentacji Argentyny obrabowany

1 min. czytania
13.12.2021 22:43
Zareaguj Reakcja

Nicolas Otamendi, argentyński środkowy obrońca Benfiki, został w poniedziałek rano pobity i okradziony w swoim domu na przedmieściach Lizbony. Podczas rozboju piłkarz miał mieć na szyi zaciśnięty pas.

Reprezentacja Argentyny
fot. AP/Associated Press/East News

Z informacji portugalskiej policji, na którą powołuje się dziennik "Correio da Manha", wynika, że grupa zamaskowanych przestępców obezwładniła Nicolasa Otamendiego przed jego domem w podlizbońskiej Almadzie, kiedy piłkarz wracał nad ranem z niedzielnego meczu Benfiki z Famalicao.

Defensor reprezentacji Argentyny został zastraszony i zmuszony do otwarcia domu, w którym znajdowała się żona zawodnika oraz syn.

Redakcja poleca

Chcieli go udusić na oczach żony i dziecka. Nicolas Otamendi obrabowany

Według śledczych, z domu 33-letniego obrońcy, który w trakcie włamania został pobity przez czterech napastników, zniknęła gotówka, biżuteria oraz kolekcja zegarków Argentyńczyka. Dodatkowo piłkarz miał przyglądać się całemu rozbojowi z zaciśniętym na szyi pasem.

W przeszłości w Lizbonie i w okolicach portugalskiej stolicy dochodziło do napadów także na domy innych zawodników związanych z Benfiką. Ich ofiarami padł m.in. brazylijski obrońca Luisao, a także szwedzki pomocnik Stefan Schwarz.

RadioZET.pl/PAP/Marcin Zatyka