Zamknij

Lewandowski szczerze o życiu w Niemczech: "Wiele rzeczy jest gorszych niż w Polsce"

26.12.2019 17:53

Robert Lewandowski opowiedział szczerze o życiu w Niemczech. - Wiele rzeczy jest gorszych niż w Polsce - przyznał kapitan reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski
fot. DPA/Associated Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Lewandowski przeprowadził się do Niemiec z Lecha Poznań. W 2010 roku trafił do Borussii Dortmund, kiedy jeszcze mało kto przewidywał, że Polak dołączy do najlepszych piłkarzy na świecie. Zbliżający się rok 2020 będzie dla niego wyjątkowy, bowiem minie równo dziesięć lat odkąd mieszka u naszych zachodnich sąsiadów.

Robert Lewandowski o Niemczech: "Wiele rzeczy jest gorszych niż w Polsce"

Polscy piłkarze często są bezwzględnie oczarowani życiem za granicą, jednak "Lewy" zdecydowanie nie należy do ich grona. 31-latek zapewnia, że jest wiele rzeczy, które w jego rodzinnym kraju są lepsze.

- Wiele rzeczy jest tu gorszych niż w Polsce. Szczególnie jeśli chodzi o prace w domu, gdy trzeba coś naprawić. W Monachium nie dość, że trzeba długo czekać, to jakość jest względna, bym powiedział i ceny są bez porównania wyższe niż u nas - opowiadał Lewandowski w programie "Prawda Futbolu" Romana Kołtonia.

Lewandowski przyznał także, że na początku swojej kariery w Niemczech spotkał się z wieloma stereotypami na temat Polaków. Dodaje jednak, że od tamtej pory sporo się zmieniło.

- Spotykam Polaków, którzy podchodzą i opowiadają krótkie historie z pracy, jak pomogło im to, że ja strzelam bramki. Wiadomo, że jestem na świeczniku, a oni zakłady o wyniki meczów wygrywają i zaczynają ich trochę inaczej odbierać. To jest fajne i daje powodów do dumy. Stereotypy i historie, jakie na nasz temat krążyły - były na wyrost moim zdaniem - ale teraz ich nie słychać - podkreślił.

RadioZET.pl/Prawda Futbolu