Zamknij

Lewandowski tłumaczy się ze słów o Messim. Opublikował oświadczenie

07.12.2021 18:16

Robert Lewandowski opublikował oświadczenie, w którym odniósł się do swoich słów na temat Lionela Messiego na gali Złotej Piłki. - Nigdy nie chciałem powiedzieć, że słowa Lionela Messiego nie były szczere i nie były na serio - napisał reprezentant Polski w komunikacie wydanym przez niemieckiego "Kickera".

Robert Lewandowski
fot. Maik H/ Imago Sport and News/East News

Robert Lewandowski uplasował się tuż za Lionelem Messim w tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki. Po odebraniu nagrody piłkarz PSG głośno powiedział, że napastnik Bayernu zasłużył na to trofeum za 2020 rok i ma nadzieję, że wkrótce "Lewy" zostanie nagrodzony przez France Football. 33-latek zaskoczył opinię publiczną, komentując słowa Argentyńczyka w wywiadzie dla Viaplay.

- Chciałbym, żeby to była szczera deklaracja wielkiego piłkarza, a nie tylko deklaracja, żeby nie były to puste słowa. Oczywiście nie napinam się, nie napalam - zaznaczył kapitan polskiej kadry.

Eksperci i kibice nie kryli zdziwienia, odbierając wypowiedź Lewandowskiego jako nieszczerą, uważając, że byłego zawodnikowi Barcelony nie obchodzi to, czy Polak dostanie Złotą Piłkę, czy nie. Głos podobnie zabrał najlepszy strzelec Bundesligi, publikując specjalne oświadczenie na łamach "Kickera".

Lewandowski wyjaśnia słowa o Messim. Opublikował oświadczenie

Piłkarz Bayernu wyjaśnił, co miał na myśli. Podkreślił, że ma nadzieję, że apel Messiego zostanie wysłuchany przez odpowiednie osoby. Poniżej prezentujemy pełną treść oświadczenia Roberta Lewandowskiego:

- Moja wypowiedź, którą wygłosiłem w wywiadzie dla polskiej stacji telewizyjnej, jest obecnie źle interpretowana. Nigdy nie chciałem wyrazić tego, że słowa Lionela Messiego nie były szczere i nie były na serio. Wręcz przeciwnie, przemówienie Lionela Messiego na imprezie w Paryżu, w którym wyraził się, że jego zdaniem zasłużyłem na Złotą Piłkę 2020, bardzo mnie wzruszyło i ucieszyło. Swoją wypowiedzią chciałem jedynie wyrazić, że oczywiście byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby słowa Messiego zostały wysłuchane. Szanuję i cenię Lionela Messiego ponad miarę i po raz kolejny gratuluję mu zdobycia Złotej Piłki 2021 - brzmi oświadczenie.

loader

RadioZET.pl