Zamknij

Bild: Robert Lewandowski poprosi władze Bayernu Monachium o odejście

27.04.2022 14:32

Robert Lewandowski poprosi o odejście z Bayernu Monachium – poinformował Bild. W środę odbędzie się spotkanie przedstawicieli zawodnika z władzami klubu.

Bild: Robert Lewandowski poprosi władze Bayernu Monachium o odejście z klubu
fot. IMAGO/nordphoto GmbH / Straubmeier/Imago Sport and News/East New

Niemiecka gazeta poinformowała też, że agent Roberta Lewandowskiego wręczy władzom Bayernu „transfer request”, czyli wniosek transferowy. Według Bilda, Pini Zahavi ma już ofertę dla swojego klienta. Najprawdopodobniej pochodzi ona od FC Barcelony, która chce sprowadzić kapitana reprezentacji Polski.

Wcześniej niemieckie media informowały, że agentowi Lewandowskiego nie spodobała się wypowiedź Hasana Salihamidzicia, który w rozmowie z mediami stwierdził, że ten na pewno zostanie w klubie, bo jego umowa z Bayernem wygasa dopiero w 2023 roku. Tymczasem Polak będzie chciał odejść z Monachium, jeśli nie dostanie nowej, satysfakcjonującej oferty kontraktu.

Klub, który zdecydowałby się na sprowadzenie Lewandowskiego, musiałby zapłacić za niego przynajmniej 40 mln euro. Nie wiadomo, czy Barcelonę stać na taki wydatek. Kontrakt Lewandowskiego z bawarskim klubem kończy się latem 2023 r.

loader

RadioZET.pl/PAB