Zamknij

Bośnia i Hercegowina - Polska: Trener rywali z podziwem o grze Polaków: "Są mocni"

06.09.2020 21:00

Dusan Bajevic, trener reprezentacji Bośni i Hercegowiny, skomplementował grę Polaków przed starciem obu drużyn w drugiej kolejce meczów Ligi Narodów UEFA. - Polacy tworzą mocną drużynę i nie mają nic do stracenia - wyznał selekcjoner poniedziałkowych rywali biało-czerwonych.

Dusan Bajevic
fot. PAP/EPA

Trener piłkarzy Bośni i Hercegowiny Dusan Bajevic uważa, że reprezentacja Polski jest mocna i nie ma nic do stracenia. - Musimy być dobrze zorganizowani, odpowiedzialni i grać szybko - dodał. Początek poniedziałkowego meczu tych drużyn w Lidze Narodów w Zenicy o godz. 20.45.

- Atmosfera w zespole jest dobra. Uzgodniliśmy, co musimy naprawić w stosunku do poprzedniego meczu i jaki jest nasz cel. Mieliśmy kłopoty z piłkarzami, którzy mieli za mało gier. Jest kilka drobnych kontuzji, więc zobaczymy, czy wszyscy będą gotowi na poniedziałkowy mecz. Na przykład jeśli chodzi o Seada Kolasinaca, ostateczną odpowiedź poznamy dopiero jutro - powiedział Bajevic podczas niedzielnej konferencji prasowej, cytowany na stronie bośniackiej federacji.

Zobacz także

Bośnia i Hercegowina - Polska: Bajevic z podziwem o grze Polaków: "Są mocni"

Polacy w miniony piątek przegrali na inaugurację Ligi Narodów w Amsterdamie z Holandią 0:1, natomiast Bośniacy zremisowali wówczas na wyjeździe z Włochami 1:1. W zespole gości nie zagrał m.in. słynny pomocnik Miralem Pjanic (przeszedł latem z Juventusu do Barcelony), który dwa tygodnie temu miał pozytywny wynik na koronawirusa.

Selekcjoner Bośniaków komplementował biało-czerwonych.

- Polacy tworzą mocną drużynę i nie mają nic do stracenia. Brakuje im obecnie niektórych zawodników. Zrobimy co w naszej mocy, aby wygrać. To nie będzie taki sam mecz jak we Florencji, bo Włochy i Polska to nie te same drużyny, więc należy coś zmienić. Musimy zagrać szybko, być dobrze zorganizowani i odpowiedzialni. Wierzę, że nasza reprezentacja pokaże się na boisku z dobrej strony - dodał Bajevic.

Zobacz także

Edin Visca: "Polska to solidny, zgrany zespół"

W konferencji wziął także udział Edin Visca, który zadebiutował w reprezentacji Bośni i Hercegowiny właśnie w meczu z Polską - w grudniu 2010 roku (2:2).

- Dobrze pamiętam swój debiut, ale teraz musimy skupić się na poniedziałkowym spotkaniu. Polska to bardzo zgrany zespół, który prezentuje się solidnie. Przeanalizowaliśmy tę drużynę i czekamy na mecz w gotowości. Rywale mają kilku świetnych zawodników, którzy występują w wielkim klubach. Są bardzo zwartym zespołem. Najważniejsze dla nas będzie powtórzenie dobrego występu z Włoch - przyznał Visca.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP