Zamknij

Jerzy Brzęczek po meczu: To słowo wykreśliłem ze słownictwa [WIDEO]

08.09.2020 08:14

Jerzy Brzęczek miał powody do radości po meczu Polska - Bośnia (2:1) w Lidze Narodów UEFA. Wprost nie chciał jednak mówić, że jest zadowolony. - Po ostatniej wypowiedzi, to słowa wykreśliłem ze swojego słownictwa - przyznał selekcjoner reprezentacji Polski.

Jerzy Brzęczek
fot. PAP/EPA

Jerzy Brzęczek w ostatnich dniach musiał zmierzyć się z falą krytyki, jaka spadła na niego po piątkowym meczu z Holandią (0:1). Biało-czerwoni zaprezentowali się fatalnie, a selekcjoner w pomeczowym wywiadzie powiedział, że był zadowolony z gry swoich podopiecznych. Tym razem starał się unikać tego określenia. W rozmowie z TVP Sport już pierwsze pytanie nawiązało do słynnej już wypowiedzi.

Bośnia - Polska 1:2. Jerzy Brzęczek po meczu - WIDEO

Na pomeczowej konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski ocenił mecz. Przyznał, że jego drużyna nie zaczęła spotkania najlepiej.

- Graliśmy zbyt wolno, nie kierowaliśmy prostopadłych podań do przodu, jak planowaliśmy, a graliśmy do tyłu. Pobudził nas dopiero rzut karny i stracona bramka. Nie wypowiem się, czy "jedenastka" została podyktowana słusznie, bo nie widziałem jeszcze tej sytuacji na wideo, ale Janek Bednarek mówił, że faulu nie było. Po straconym golu zaczęliśmy grać szybciej. Bramka Kamila Glika po rzucie różnym pomogła zaś nam nie tylko doprowadzić do remisu, ale wejść w drugą połowę z większym spokojem - powiedział, cytowany na stronie PZPN.

loader

Zwycięstwo z Bośnią i Hercegowiną 2:1 było pierwszym w historii biało-czerwonych w Lidze Narodów UEFA. W poprzedniej edycji rozgrywek Polacy w starciach z Włochami i Portugalią zaliczyli dwa remisy i dwie porażki. Na starcie obecnej edycji przegrali 0:1 z Holandią.

RadioZET.pl/TVP Sport/AN