Zamknij

Boniek wymienił największe kłopoty kadry. Wśród nich obsada jednej pozycji

26.09.2022 11:08

Po zakończeniu meczu Walii z Polską minie jeszcze dużo czasu, zanim kibice skończą wyliczać niedostatki w grze kadry i problemy, które trzeba rozwiązać do rozpoczęcia mundialu. Swoją listę diagnoz podał też Zbigniew Boniek. Według byłego prezesa PZPN-u największy problem kadry to „defensywny pomocnik i obawa, że kilku piłkarzy nie zagra przez najbliższe 2 miesiące”.

Zbigniew Boniek wymienił największe kłopoty, które ma kadra. Wśród nich obsada jednej pozycji
fot. Piotr Matusewicz/East News

Zbigniew Boniek na Twitterze podkreślił, że mecz z Walią w Cardiff nie był łatwy, w związku z czym kadrze należą się słowa uznania. "Przekonała się o tym Ukraina w meczu o mundial (przegrała 1:0). Ciężary miała także Holandia i Belgia" – napisał na Twitterze były prezes PZPN-u.

Boniek wymienił też dwa problemy, z którymi Czesław Michniewicz będzie musiał poradzić sobie do 22 listopada, gdy rozpoczniemy rywalizację na mundialu. „Defensywny pomocnik i obawa, że kilku piłkarzy nie zagra przez najbliższe 2 miesiące” – napisał na Twitterze, a potem doprecyzował: „Ja mówię o defensywnym pomocniku i jego zadaniach na boisku, nie o Grzegorzu Krychowiaku”.

Grzegorz Krychowiak był jednym z najmocniej krytykowanych, czy wręcz obrażanych zawodników podczas wrześniowego zgrupowania kadry. Pomocni Al-Shabab zagrał w podstawowym składzie w obu meczach Ligi Narodów. Rywalizujący o miejsce w reprezentacji Krystian Bielik wraca po kontuzji, Karol Linetty obejrzał spotkanie z trybun, a Jacek Góralski zmaga się z urazem. Szymon Żurkowski, który także jest wystawiany na pozycji defensywnego pomocnika, nie gra regularnie w swoim klubie - Fiorentinie.

Grzegorz Krychowiak w meczu z Holandią i Walią rozegrał 92 i 93. mecz w narodowych barwach. Więcej występów w kadrze zaliczyło tylko 8 zawodników – Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Michał Żewłakow, Grzegorz Lato, Kamil Glik, Kazimierz Deyna, Jacek Bąk i Jacek Krzynówek.

loader

RadioZET.pl/PAB