,

Boniek zwrócił się do Kuleszy ws. Probierza. Miał jedno zastrzeżenie

05.07.2022 09:59

Wybór Michała Probierza na nowego trenera reprezentacji Polki do lat 21 wzbudziło sporo kontrowersji. Zbigniew Boniek zabrał głos w tej sprawie. Były prezes PZPN-u miał jedno zastrzeżenie do Cezarego Kuleszy.

Zbigniew Boniek
fot. Piotr Hukalo/East News

PZPN w poniedziałek 4 lipca ogłosił Michała Probierza jako nowego selekcjonera reprezentacji Polski U-21. Były szkoleniowiec m.in. Cracovii i Jagiellonii Białystok zastąpił na tym stanowisku Macieja Stolarczyka.

- Jest to dla mnie nowe, bardzo ciekawe wyzwanie. W pracy z reprezentacją narodową trzeba bardziej skupiać się na selekcji. Dzięki temu dopasowaniu zawodników możemy w łatwiejszy sposób wprowadzać założenia, jakie chcemy. To był aspekt, który najbardziej mnie przekonał - mówił nowy selekcjoner portalowi "Łączy Nas Piłka".

Boniek zabrał głos ws. Probierza

Wybór Probierza wzbudził dużo kontrowersji. Wielu ekspertów było zdania, że młodzi biało-czerwoni zaczną się cofać w rozwoju, aniżeli rozwijać. Kwestionowano również, czy nowy trener ma wystarczające doświadczenie w pracą z młodzieżą. 

Zupełnie inne zdanie ma w tej sytuacji Zbigniew Boniek. "Piękny ruch z Probierzem. Ambitny, zacięty - będzie chciał pokazać, że jest dobrym selekcjonerem. Brawo dla prezesa za wybór. Nikt nie zna polskiej piłki jak Michał" - skomentował na Twitterze.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej miał jednak jedno zastrzeżenie. "Jedno ale - dlaczego nie zrobiono porządnej konferencji?" - dopytywał.

loader

RadioZET.pl