Zamknij

Bartosz Bereszyński o walce z koronawirusem: Najgorszych 7 tygodni w życiu

26.04.2020 19:28

Bartosz Bereszyński w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” opowiedział o walce z koronawirusem. – To było najgorszych siedem tygodni w moim życiu – mówił reprezentant Polski.

Bartosz Bereszyński o koronawirusie
fot. Maciej Witkowski/REPORTER

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Bartosz Bereszyński został pierwszym polskim piłkarzem, który zachorował na koronawirusa. Zaraziła się też jego partnerka. Para miała łagodne objawy COVID-19 i została objęta kwarantanną. Finalnie udało im się powrócić do zdrowia. W wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”, obrońca reprezentacji Polski odsłonił kulisy przebywania choroby. Jak sam stwierdził, to było siedem najgorszych i najcięższych tygodni jego życia.

- I wcale nie z powodów zdrowotnych, bo pod tym względem tylko pierwsze tygodnie były trudne. Ciężko było przetrwać to psychicznie. Przez siedem tygodni nie wyszliśmy z mieszkania nawet na metr – mówił zawodnik Sampdorii.

Nowe nakazy dla Lewandowskich. Para otrzymała zakaz całowania

Dla Bereszyńskiego najcięższym wyzwaniem było nieruszanie się z domu. Najgorzej znosił to jego dwuletni syn, Leon.

- Naprawdę nie jest łatwo spędzić kilkadziesiąt dni na kilkudziesięciu metrach kwadratowych, szczególnie z dwulatkiem, który przyzwyczajony jest do spacerów. Nie chcę dramatyzować, wiem, że ludzie mają o wiele trudniejsze sytuacje. Dla nas to jednak było coś zupełnie nowego.

Po dłuższym czasie Bereszyński w końcu uzyskał dwa negatywne wyniki testów na koronawirusa. Kiedy tylko dowiedział się, że on i jego partnerka wyzdrowieli, natychmiast w maseczkach poszli na prawie trzykilometrowy spacer.

Ojciec piłkarza zmarł na koronawirusa. Sezon nie zostanie dokończony?

- To była ogromna ulga, że to już jest za nami. Ten etap jest już zamknięty. Na spacerze od razu przeszliśmy dwa i pół kilometra. Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Poza jednym spacerem dziennie nie nadużywam tej wolności – zaznaczył 27-latek.

Poza Bereszyńskim koronawirusa wykryto u siedmiu innych piłkarzy Sampdorii. Wszyscy wyzdrowieli.

Więcej informacji na temat koronawirusa:

RadioZET.pl/przegladsportowy.pl