"Szok i niedowierzanie". Nie żyje zasłużony trener i piłkarz

29.10.2022 17:58

Środowisk piłkarskie pogrążyło się w głębokiej żałobie. Niespodziewanie w wieku 56 lat zmarł Andrzej Magowski. To były piłkarz, trener koordynator i wiceprezes K-PZPN.

Andrzej Magowski
fot. Twitter screen/Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej

Andrzej Magowski mógł pochwalić się bogatym CV piłkarskim. Grał on m.in. dla Polonii Bydgoszcz, Elany Toruń, a także Olimpii i Warty Poznań. W 1995 roku przeniósł się do Niemiec, gdzie został zawodnikiem VfL Herzlake. Dwa lata później występował w VfL Osnabrück, po czym wrócił do Herzlake. W 2000 roku zakończył piłkarską karierę.

Magowski pracował również dla Polskiego Związku Piłki Nożnej, m.in. wspomagając reprezentacje w Pucharze Regionów UEFA. Od 2013 roku pracował jako trener koordynator w Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

Były działacz K-PZPN, Andrzej Magowski nie żyje

"Szok i niedowierzanie towarzyszą nam po informacji, która dotarła do nas piątkowego popołudnia. W wieku 56 lat odszedł od nas nagle Andrzej Magowski - Wiceprezes K-PZPN ds. Szkoleniowych, Trener Koordynator i Przewodniczący Wydziału Szkolenia. Trudno nam w tej chwili napisać więcej, nasze myśli są obecnie z najbliższymi Andrzeja, którym składamy wyrazy najgłębszego współczucia" - napisał Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej na swojej stronie internetowej.

RadioZET.pl/Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej