Obserwuj w Google News

Ją też dopadło. Najpiękniejsza piłkarka świata zakażona Covid-19

2 min. czytania
07.01.2021 11:54
Zareaguj Reakcja

U Alex Morgan, dwukrotnej mistrzyni świata z reprezentacją USA, uważanej za najpiękniejszą piłkarkę świata, wykryto zakażenie koronawirusem. Zawodniczka zaraziła się w czasie świąt, jej bliscy też są chorzy. "Jesteśmy w dobrym nastroju i wracamy do zdrowia" - napisała Amerykanka na swoim Twitterze.

Alex Morgan
fot. Instagram/alexorgan13/Screen
  • U Alex Morgan, uważanej za najpiękniejszą piłkarkę świata, wykryto w organizmie obecność koronawirusa
  • Dwukrotna mistrzyni świata zaraziła się Covid-19 podczas Świąt, które spędzała w dość licznym rodzinnym gronie
  • Bliscy Morgan również są zakażeni, ale wygląda na to, że przechodzą chorobę bezobjawowo

Dwukrotna mistrzyni świata w piłce nożnej Amerykanka Alex Morgan poinformowała o uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na Covid-19. Jak podała, do zakażenia doszło podczas przerwy świątecznej, którą spędzała z rodziną w Kalifornii - jej bliscy także zachorowali.

Morgan nie podała, czy wystąpiły u niej jakieś objawy. Kapitanka amerykańskiej reprezentacji jest żoną piłkarza Servando Carrasco - para ma siedmiomiesięczną córkę Charlie.

Redakcja poleca

Alex Morgan zakażona koronawirusem. To najpiękniejsza piłkarka świata

"Jesteśmy w dobrym nastroju i wracamy do zdrowia. Gdy nasza izolacja dobiegnie końca, upewnię się, czy moje ciało jest już całkiem zdrowe, bym mogła dołączyć wkrótce do koleżanek z zespołu" - napisała na Twitterze utytułowana zawodniczka.

W sobotę ma zostać otwarty kompleks treningowy reprezentacji USA. W nim kadrowiczki będą przygotowywać się do igrzysk w Tokio, które mają się odbyć latem.

Morgan jesienią, zaledwie cztery miesiące po porodzie, udała się na wypożyczenie do angielskiej drużyny Tottenham Hotspur. 31-letniej zawodniczce zależało na tym, by jak najszybciej wrócić do formy po porodzie. W barwach kobiecej ekipy "Kogutów" rozegrała pięć meczów i strzeliła dwa gole. Teraz ma ponownie występować w Orlando Pride.

Pandemia koronawirusa odcisnęła mocne piętno w USA. Odnotowano tam najwięcej przypadków zakażenia spośród wszystkich krajów świata. W wielu stanach odradzano podróże i spotkania rodzinne w okresie świąteczno-noworocznym.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/PAP