Zamknij

Roman Abramowicz ma na celowniku nowy klub. Transakcja warta fortunę

Maciej Walasek
09.03.2022 16:30

Roman Abramowicz sprzedał Chelsea Londyn, ale szybko zaczął interesować się pozyskaniem nowego klubu. Portal "Match TV" dowiedział się, że wkrótce rosyjski oligarcha zrealizuje transakcję, stając się właścicielem kolejnej drużyny.

Roman Abramowicz
fot. AFP/EAST NEWS

Roman Abramowicz pozyskał Chelsea Londyn w 2003 roku. Od tego momentu "The Blues" stali się jedną z kluczowych sił w Premier League, osiągając sukcesy na arenie europejskiej. Po ataku Rosji na Ukrainę oligarcha, który znajduje się w bliskim otoczeniu Władimira Putina, z powodu sankcji postanowił sprzedać drużynę ze Stamford Bridge.

Serwis "Match TV" poinformował, że Abramowicz nie zamierza rezygnować ze sportu, dlatego postanowił zainwestować w kolejny klub. Zdaniem dziennikarzy miliarder chce wykupić CSKA Moskwa. Stołeczny klub Rosji również jest w kiepskiej sytuacji.

Roman Abramowicz kupi CSKA Moskwa?

"Z rosyjskich klubów może to być właśnie CSKA. Klub jest objęty sankcjami, ale jeśli Abramowicz zdecyduje się na zakup, to zostaną one zniesione. Przybycie Abramowicza dałoby impuls do rozwoju, zarządzanie byłoby profesjonalne. A teraz tego brakuje" - cytuje słowa piłkarskiego agenta Dmitrija Selyuka portal.

Po 20 kolejkach ligi rosyjskiej CSKA Moskwa zajmuje czwarte miejsce. Do prowadzącego Zenitu Sankt Petersburg traci osiem punktów.

loader

RadioZET.pl