Obserwuj w Google News

Nietypowa kolizja na ZIO. 21-latek zderzył się z kamerzystą

1 min. czytania
17.02.2022 09:43
Zareaguj Reakcja

Jon Sallinen, 21-letni Fin specjalizujący się w konkurencji halfpipe, na długo zapamięta swój występ na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W trakcie kwalifikacji zawodnik zderzył się z... kamerzystą i zaliczył groźnie wyglądający upadek.

Zawodnik zderzył się z kamerzystą
fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Jon Sallinen był jednym z uczestników kwalifikacji w narciarstwie dowolnym w konkurencji halfpipe. Jego występ zakończył się właśnie na pierwszym etapie rywalizacji i nie będzie miał okazji walczyć o medale. Wszystko przez błąd, który doprowadził do nietypowego wypadku.

21-letni sportowiec, jadąc tyłem, szykował się do kolejnej ewolucji. Niestety tuż przed najazdem na rampę zakopał się w śniegu, wytracił nieco prędkości, a potem stracił równowagę i uderzył w stojącego na górze kamerzystę. Mężczyzna ustał, choć wypuścił sprzęt z rąk, natomiast Fin zaliczył groźnie wyglądający upadek. Na szczęście nic mu się nie stało.

Redakcja poleca

Fina zderzył się z kamerzystą [WIDEO]

Fin wrócił na trasę, ale uzyskał tylko 18 punktów. W drugim przejeździe nie doszedł do siebie i poprawił się tylko o 0,5 pkt. Złożyło się to na ostatnią pozycję.

"Jestem trochę zawiedziony, że nie udało mi się dobrze wylądować. Najpierw ugrzęzłem w śniegu, a potem poleciałem w kamerzystę. Mam nadzieję, że nic mu nie jest" - opisywał później Sallinen.

Finał tej konkurencji na ZIO Pekin 2022 odbędzie się w sobotę 19 lutego o godz. 2:30 czasu polskiego.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty/Twitter