Obserwuj w Google News

Hipnotyzujący występ Polki, starty panczenistek. Co wydarzyło się 14. dnia ZIO?

2 min. czytania
17.02.2022 15:45
Zareaguj Reakcja

Pekin 2022 - 17.02 na żywo: Czternasty dzień zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie upłynie pod znakiem występów reprezentantek Polski w dyscyplinach łyżwiarskich. Śledź relację live i wyniki online z 14. dnia ZIO w Pekinie na żywo na sport.radiozet.pl.

Katia Kurakowa
fot. AP/Associated Press/East News
  • 14. dnia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie zobaczymy dwa finały z udziałem Polaków
  • O medale powalczą Andżelika Wójcik i Karolina Bosiek, a o poprawę lokaty Katia Kurakowa
  • Relacja na żywo z 14. dnia ZIO w Pekinie na sport.radiozet.pl w czwartek 17 lutego od godz. 6

Na ZIO Pekin 2022 14. dnia igrzysk olimpijskich mieliśmy niezbyt dużą polską kadrę. Czekaliśmy na występ łyżwiarki Jekateriny Kurakowej i panczenistek w dystansie na 1000 m (Karolina Bosiek oraz Andżelika Wójcik).

Szans na powiększenie nikłego dorobku medalowego nie było, ale i tak kibice mieli na co czekać. Szczególnie na występ Kurakowej, która zachwyciła nie tylko polską widownię. 17-latka po fenomenalnym, finałowym starcie uplasowała się na bardzo dobrej 12. pozycji. To drugi najlepszy wynik w historii polskiego łyżwiarstwa figurowego.

Redakcja poleca

14. dzień ZIO Pekin 2022 - WYNIKI Polaków 17.02

- Widziałam, że wszystko idzie dobrze, ale wiedziałam, że za dużo jest tych emocji, dlatego starałam się jej kontrolować. Po wykonaniu ostatniej pozycji musiałam się uszczypnąć, ponieważ nawet teraz nie do końca wierzę, że to prawda. To było moim marzeniem, żeby wypełnić czysty program i chyba je właśnie spełniłam - komentowała na gorąco Polka.

W łyżwiarstwie szybkim polskie panczenistki zaprezentowały się z solidnej strony. Mistrzynią olimpijską na 1000 m została Japonka Miho Takagi, a srebro przypadło Holenderce Jutty Leerdam.  Karolina Bosiek zakończyła rywalizację na 17. miejscu. Natomiast Andżelika Wójcik uplasowała się trzy pozycje niżej.

Tak relacjonowaliśmy dzisiejszy dzień na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

RadioZET.pl