Obserwuj w Google News

Andżelika Wójcik i Kaja Ziomek bez medalu. Co się wydarzyło 10. dnia ZIO?

2 min. czytania
13.02.2022 15:35
Zareaguj Reakcja

Kaja Ziomek zajęła 9., a Andżelika Wójcik 11. miejsce w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 m podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Dla drugiej z pań to dość rozczarowujący występ, bo jeszcze niedawno wygrywała zawody Pucharu Świata. Co jeszcze się wydarzyło 10. dnia ZIO Pekin 2022?

Kaja Ziomek
fot. PAP/EPA

Andżelika Wójcik na początku grudnia wygrała zawody Pucharu Świata w Salt Lake City. Do Pekinu jechała jako debiutantka, ale też głośno mówiła nawet o złotym medalu olimpijskim. Niestety skończyło się na 11. miejscu, a jej czas 37.78 był gorszy od tegorocznego rekordu Polski o ponad sekundę. Kaja Ziomek uplasowała się na 9. pozycji, a w parze przegrała ze zwyciężczynią i liderką PŚ Amerykanką Erin Jackson.

- Jak na debiut było nieźle, jestem zadowolona - mówiła Wójcik. - Na pewno był większy apetyt na lepsze miejsce. Wydaje mi się, że zabrakło trochę na pierwszym łuku - oceniła.

10 dzień ZIO Pekin 2022 - WYNIKI

10. dnia ZIO Pekin 2022 najlepiej z biało-czerwonych spisała się Monika Hojnisz-Staręga. Biathlonistka awansowała z 16. miejsca po sprincie i rywalizację w biegu pościgowym ukończyła na bardzo dobrym 9. miejscu. Przed nią jeszcze sztafeta i bieg masowy, który jest jej ulubioną konkurencją.

Redakcja poleca

Jeszcze lepszą lokatę zajęły zawodniczki w short tracku. Sztafeta w składzie Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur i Kamila Stormowska zajęła 6. miejsce w stawce ośmiu najlepszych ekip.

Niestety alpejczycy Michał Jasiczek i Paweł Pyjas nie ukończyli pierwszego przejazdu slalomu giganta i nie zostali sklasyfikowani.

Zapis relacji z 10. dnia ZIO Pekin 2022?

RadioZET.pl