Obserwuj w Google News

Fatalny wypadek Sochowicza. Nowe informacje ws. stanu zdrowia Polaka

1 min. czytania
08.11.2021 14:15
Zareaguj Reakcja

Mateusz Sochowicz miał bardzo groźnie wyglądający wypadek na olimpijskim torze w Yanquing. Najnowsze informacje o stanie zdrowia saneczkarza przekazał w rozmowie z PAP trener reprezentacji Polski Marek Skowroński.

Mateusz Sochowicz
fot. PZSSan/Facebook screen

Mateusz Sochowicz doznał dramatycznego wypadku na torze w Yanqin pod Pekinem. W czasie treningu czołowy polski saneczkarz w jedynkach uderzył w bramkę przejazdową. Według relacji świadków "polski zawodnik dostał komendę do startu, ale Chińczycy nie otworzyli bramki przejazdowej".

Początkowe informacje o stanie zdrowia Sochowicza nie były optymistyczne. Najpierw pojawiły się wieści, że 25-latek doznał złamania kości piszczelowej. Później portal onet.pl podał, że zawodnik nie ma złamanej nogi.

W rozmowie z PAP Marek Skowroński przekazał najnowsze informacje w sprawie stanu zdrowia Sochowicza, zaznaczając, że Polak ma uszkodzoną rzepkę w kolanie.

Redakcja poleca

Wypadek Sochowicza w Chinach. Nowe wieści ws. zdrowia Polaka

- Ze szpitala, gdzie przebywa Mateusz Sochowicz, wrócił fizjoterapeuta Patryk Przerywacz. Z tego co dowiedział się od chińskich lekarzy, nasz zawodnik nie ma jednak otwartego złamania kości piszczelowej prawej nogi, choć wizualnie tak to wyglądało. Uszkodzona jest rzepka w lewym kolanie. Mateusz jest już operowany - wyjaśnił.

Polscy saneczkarze od kilku dni trenują w Chinach, przygotowując się do startu Pucharu Świata, którego inauguracja odbędzie się w dniach 20-21 listopada w Yanquing. Poza Sochowiczem w składzie biało-czerwonych znaleźli się: Klaudia Domaradzka, Natalia Jamróz, Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski i Kacper Tarnawski.

RadioZET.pl