Obserwuj w Google News

Tak skomentował brązowy medal dla Kubackiego. Kurski przeszedł samego siebie

2 min. czytania
06.02.2022 16:38
Zareaguj Reakcja

Dawid Kubacki zdobył w niedzielę na skoczni normalnej brązowy medal zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W relacjonującej to wydarzenie stacji TVP zaczęły pojawiać się głosy, że to zasługa... powrotu transmisji skoków narciarskich na antenę Telewizji Polskiej. Gdy wydawało się, że wszystkie te komentarze, to jedynie nieśmieszne żarty, głos zabrał sam prezes TVP - Jacek Kurski.

Jacek Kurski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

"Sami Państwo widzieli, co się stało. Kiedy tylko skoki wróciły do Telewizji Polskiej, natychmiast przyszły też sukcesy Polaków!" - napisał na swoim koncie na Twitterze prezes Telewizji Polskiej  Jacek Kurski, komentując zdobyty przez Dawida Kubackiego brązowy medal zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.

"Mamy medal  zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie dla Polski! 2 Polaków w szóstce, 4 w rundzie finałowej. Brawo polscy skoczkowie, brawo Dawid Kubacki!" - pisał dalej Kurski, kończąc swój post apelem: "Bądźmy razem z TVP" - zaakcentował prezes TVP.

Tak skomentował medal dla Kubackiego. Kurski przeszedł samego siebie

Nieco wcześniej w podobnym tonie wypowiedział się na antenie Telewizji Polskiej komentator Przemysław Babiarz: - Z niezależnych od TVP powodów skoki nie cieszyły się ostatnio może wielkim zainteresowaniem, ale wróciły do domu i od razu jest efekt - wypalił.

Redakcja poleca

Takie komentarze z pewnością nie przyniosą dziennikarzom TVP dobrej sławy. W Eurosporcie, który "odebrał" Telewizji Polskiej współdzielone dotychczas prawa do transmisji konkursów skoków narciarskich w Pucharze Świata, postanowiono bowiem skupić się przede wszystkim na medaliście. Dla Kubackiego przygotowano nawet niespodziankę w postaci telefonu od jego żony, Marty, a niedługo po zakończeniu olimpijskich zmagań wypuszczono dokument o polskim skoczku.

RadioZET.pl/Twitter/Jacek Kurski