Obserwuj w Google News

Patrycja Maliszewska - sylwetka: kim jest olimpijka? [SUKCESY, INSTAGRAM]

2 min. czytania
25.01.2022 21:45
Zareaguj Reakcja

Patrycja Maliszewska: kim jest reprezentantka Polski w short tracku na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2022 roku? Sukcesy i osiągnięcia Patrycji Maliszewskiej. Ile ma lat, czy prowadzi profil na Instagramie? Wszystko, co musisz wiedzieć o Patrycji Maliszewskiej przed ZIO Pekin 2022.

Patrycja Maliszewska
fot. Patrycja Maliszewska/Instagram

Patrycja Maliszewska, starsza siostra największej polskiej nadziei na medal zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie Natalii Maliszewskiej, ma za sobą długą drogę. W 2015 roku podczas zawodów Pucharu Świata w Toronto doznała skomplikowanego złamania nogi, a po operacji w Kanadzie przez dwa lata walczyła o powrót na lodowisko. Na miesiąc przed ZIO w Pjongczangu z jej nogi wyciągnięto zespolenie, przez co nie mogła towarzyszyć siostrze w jej debiucie olimpijskim. Dla Patrycji byłyby to już trzecie igrzyska - doczeka się ich w 2022 roku.

"Ja wiem, jak to jest stracić Igrzyska i wiem, jak to jest walczyć o nie ponownie! Cholernie trudne, ale nikt mi już tego nie zabierze! Po raz trzeci jadę na IGRZYSKA!!" - napisała po ślubowaniu w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Patrycja Maliszewska - SUKCESY, OSIĄGNIĘCIA

Patrycja Maliszewska zadebiutowała na zimowych igrzyskach olimpijskich w 2010 roku w Vancouver. Wystartowała na 500 i 1500 m, ale w obu przypadkach uplasowała się na 29. pozycji. Cztery lata później w Soczi była jedyną reprezentantką Polski w short tracku. Na 500 m odpadła w ćwierćfinale, na 1000 m w półfinale.

Redakcja poleca

Pierwszy duży sukces osiągnęła w 2011 roku, zajmując 2. miejsce w mistrzostwach Europy w Heerenveen na dystansie 500 m. Z kolejnego czempionatu Starego Kontynentu w Malmoe 2013 wróciła z dwoma brązowymi krążkami - w sztafecie i na 500 m. Jeszcze lepiej było w 2015 roku w Dordrecht, gdzie została mistrzynią Europy na 1500 m, a na 500 m i w wieloboju stała na najniższym stopniu podium. Jej karierę zastopowała wspomniana kontuzja.

Patrycja Maliszewska - WIEK, SIOSTRA, INSTAGRAM

Patrycja Maliszewska urodziła się 12 marca 1988 roku, jest więc siedem lat starsza od bardziej utytułowanej Natalii. Mimo to nie jest zazdrosna o sukcesy siostry. - Fajnie jest mieć przy sobie dziewczynę topową, mającą mentalność do wygrywania. Kiedyś dążyłam do tego, by móc trenować z najlepszymi na świecie. Teraz mam to na wyciągnięcie ręki. Przejechanie gorszej rundy niż Natalka czy mniejszej liczby okrążeń od niej nie jest powodem do traktowania tego jak porażki. Zawsze chciałam gonić najlepszych, więc teraz mogę gonić ją. A przy okazji wspierać siostrę w drodze do igrzysk olimpijskich – tak jak i ona wspiera mnie - opowiadała w wywiadzie dla TVP Sport.

Łyżwiarka prowadzi profil na Instagramie, na którym publikuje zdjęcia z treningów, zawodów i z życia prywatnego. Obserwuje ją niespełna 2,5 tysiąca internautów.

RadioZET.p/sport.tvp.pl