Obserwuj w Google News

Pożegnanie z igrzyskami. Natalia Maliszewska odpada w ćwierćfinale short tracka

1 min. czytania
16.02.2022 13:30
Zareaguj Reakcja

Natalia Maliszewska zajęła 5. miejsce w ćwierćfinale short tracka na 1500 metrów i odpadła z walki o półfinał. Polka tym startem pożegnała się z igrzyskami w Pekinie.

Natalia Maliszewska odpadła w ćwierćfinale. Pożegnanie Polki z igrzyskami
fot. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Natalia Maliszewska i Patrycja Stormowska w środę startowały na dystansie 1,5 kilometra. Maliszewska specjalizuje się w krótszych biegach, więc nikt nie mówił o szansach na medal. Polka miała walczyć o awans do półfinału. Dla obu naszych zawodniczek rywalizacja na 1500 metrów kończyła igrzyska.

Maliszewska od początku trzymała kontakt z rywalkami, była przez chwilę pierwsza, później 3., ale trzy okrążenia przed końcem oddaliła się od pierwszych 4 łyżwiarek. Polka dojechała na metę jako 5. i odpadła z ćwierćfinału.

Stormowska dojechała na metę jako 4., co teoretycznie dawało jej szansę na awans. Jednak czas Polki nie pozwolił jej dostać się do półfinału.

Redakcja poleca

Natalia Maliszewska i Patrycja Stormowska: podsumowanie wyników

Maliszewska zakończyła igrzyska w Pekinie z 6. miejscem w sztafecie na 3000 metrów i 17. miejscem w biegu na 1000 metrów. W starcie na 1500 m. Polka nie została sklasyfikowana.

Przez niezrozumiałe decyzje organizatorów Polka nie mogła wystartować na dystansie, w którym się specjalizuje – 500 metrów.

Stormowska na dystansie 500 metrów była 28., w biegu na 1000 metrów zajęła 26. miejsce, a w mikście była 11. Startowała także w sztafecie na 3000 metrów (6. pozycja).

RadioZET.pl/PAB