Obserwuj w Google News

Zmęczona, ale bojowo nastawiona. N. Maliszewska gotowa na ćwierćfinał ZIO

2 min. czytania
10.02.2022 18:46
Zareaguj Reakcja

Natalia Maliszewska po ośmiu dniach bez treningu wróciła na lodowisko i w swoim pierwszym starcie na ZIO Pekin 2022 awansowała do ćwierćfinału biegu na 1000 m w short tracku. 26-latka przyznała, że odczuła ten start, ale zamierza walczyć o swoje marzenia. "Zostaje mi [...] spróbować wycisnąć, ile się da" - napisała na Instagramie.

Natalia Maliszewska gotowa na ćwierćfinał ZIO
fot. PAP/EPA

Natalia Maliszewska w minioną sobotę (5.02) miała wziąć udział w eliminacjach biegu na swoim koronnym dystansie 500 m, ale tuż po przylocie do Chin nadeszły pierwsze problemy. Reprezentantka Polski uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa i trafiła na izolację. W piątek została zwolniona z kwarantanny i pojawiła się szansa na występ. 26-latka przyjechała do hali i właśnie wtedy te nadzieje zgasły - w szatni Polka dowiedziała się, że wciąż jest zainfekowana i została skreślona z listy startowej.

Dzień później białostoczanka była już zdrowa i mogła wznowić treningi. Niestety było już za późno, by włączyć ją do ćwierćfinałowej rywalizacji na 500 m, ale miała wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się do zmagań na 1000 m. Oczywiście straconego czasu i jednostek treningowych nikt jej nie odda, jednak nawet bez nich łyżwiarka zdołała w dobrym stylu zameldować się w najlepszej ósemce ZIO Pekin 2022. Na dzień przed rundą finałową Polka jeszcze raz odniosła się do ostatnich wydarzeń.

Redakcja poleca

Natalia Maliszewska przed ćwierćfinałem na 1000 m

"Nie będę ściemniać, że się wczoraj nie stresowałam i że moje serce nie było na pełnych obrotach przez dłuższy czas niż zwykle... a to cholernie męczy" - napisała na Instagramie. "Kompletnie nie wiedziałam, jak moje ciało zareaguje na powrót na najwyższy poziom po 8 dniach niestania na lodzie/izolacji/kortyzolu wywalonego poza skalę. Nie wszystko układa się tak, jak sobie planowałam, ale zostaje mi dopasować się do sytuacji, zachować spokój i spróbować wycisnąć, ile się da" - dodała.

Ćwierćfinały w short tracku na dystansie 1000 m odbędą się w piątek 11 lutego od godz. 12.

RadioZET.pl